Medya

ENGİN ALTAN DÜZYATAN ‘DİRİLİŞ ERTUĞRUL’DAN AYRILACAK MI?

HKÜ tarafından 3.’üncüsü gerçekleştirilen üniversiteler arası film festivali Altın Baklava gala ve ödül töreni öncesi jüri üyeleri Hülya Koçyiğit ve Engin Altan Düzyatan öğrencilerle söyleşi yaparak tecrübelerini anlattı.

Tarihi sevdiğini, Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihini de okuduğunu ve hep merak ettiğini vurgulayan Engin Altan Düzyatan, en çok izlenen diziler arasında bulunan Diriliş Ertuğrul’un senaryosunu okuduğunda ilk önce reddettiğini söyleyerek, ’’Ben başta Diriliş Ertuğrul’u yapılamayacağından korktuğum için reddettim. Türkiye’de daha önce tarihi dizi çekiliyor diye komik duruma düşülen örneklerini gördüm. Bundan dolayı reddettim. Daha sonra tekrar geldiler. Gerçekten senaryo çok çok iyiydi, yapılacağına inandım ve kabul ettim’’ dedi.

"Diziden çıkacağım haberleri asılsız"

Zaman zaman diziden çıktı haberlerinin asılsız olduğunu söyleyen Düzyatan, "Bu haberlerin bizimle alakası yok. Birileri benim diziden çıkmamı istiyor herhalde. Ben diziden çıkmıyorum, önümüzdeki sezonda da oynamaya devam edeceğim. Hayalim oyuncu olmaktı ve tiyatro yapmaktı. Ben aşık olduğum mesleği yapıyorum. Diriliş öncesi en büyük dönüm noktası olarak gördüğüm 'Bir Bulut Olsam' dizisi var, film olarak da Anadolu Kartalları’nın benim için yeri çok başkadır. Geçmişe dönüp baktığımda keşke bu yapımda oynamasaydım dediğim bir proje yok. Ama bir önceki bölümü izlediğimde keşke bu sahneyi böyle oynasaydım dediğim oluyor zaman zaman" ifadelerini kullandı.

Çekimler sırasında en çok zorlandığı konunun hava koşulları olduğunu belirten oyuncu Düzyatan, "Benim atım kişiliği olan eğitimli bir at. Kayıt sesini duyduğunda kendiliğinden harekete geçiyor. Ama yine de at sonuç olarak canlı, araba gibi değil. Her zaman istediğimiz gibi hareket etmiyor. Zaman zaman zorlandığım sahneler oluyor. Bunun yanı sıra Diriliş Ertuğrul’da beni en çok zorlayan hava koşulları" diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı