Yaşam

En Son Babalar Duyar’ın usta oyuncusu Ayşegül Atik hayatını kaybetti!

Türk televizyon tarihinin uzun soluklu yapımlarından biri olan En Son Babalar Duyar dizisi ile uzun süre ekranlarda olan Ayşegül Atik hayatını kaybetti. Ayşegül Atik 72 yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu Bodrum’da vefat etti. Usta oyuncu ölüm haberi tiyatro dünyasını üzdü.

AYŞEGÜL ATİK KİMDİR?

Türk televizyon tarihinin en sevilen dizileri arasında yer alan En Son Babalar Duyar’daki rolüyle hatırlanan Ayşegül Atik; hayatını kaybetti. 1948 yılında dünyaya gelen usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ayşegül Atik Ankara doğumludur.

1980’li yıllarda Ali Atik ile beraber Önce Alışveriş Sonra Fiş sloganı ile hafızalarda yer edinen KDV reklamında oynamıştır. Gerçek ismi Mürşide Ersoy olan Ayşegül Atik 5 kardeştir. Ankara TED Koleji’ni bitirmiş ardından Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

1977 yılında KDV reklamında rol aldığı Ali Atik ile evlenmiş 2002 yılında evliliği son bulmuştur. Ayşegül Atik’in bu evliliğinden Argun ve Alper isimlerinde iki oğlu olmuştur. Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır. 2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı