Magazin

Emre Aşık’tan Yağmur Aşık’a komik tazminat!

FETÖ ile bağlantısı olmamasına rağmen eski eşi tarafından iftiraya maruz kaldığını belirten Emre Aşık, boşanma aşamasında olduğu eşinin kendisinin itibarını düşürmeye çalıştığını da ifade etti.

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet Alp de, “Yağmur Aşık’ın sözleri nedeniyle hakkında FETÖ üyeliğinden soruşturma başlatılmıştır. Ancak Emre Aşık’ın FETÖ üyeliğiyle bir alakası yoktur. Yağmur Aşık’ın ithamlarının iftira olduğu anlaşılınca Emre Aşık’a takipsizlik kararı verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Emre Aşık’ın eşi Yağmur Aşık’ın da iftira attığını kabul ettiğini söyleyen Funda Sadıkahmet Alp, mahkemeye sunduğu dilekçede, “Eşine iftira attığını kabul eden Yağmur Aşık, ‘Emre vatanına, bayrağına bağlıdır. FETÖ’nün F’siyle alakası yoktur. Onu kızdırmak için söyledim, üzgünüm’ diyerek iftira attığını kabul etmiştir. Yağmur Aşık, bu tarihten önce pişmanlığını dile getirmiş ve iftira attığını kabul etmiştir” ifadelerine yer verdi.

Emre Aşık’ın avukatı Funda Sadıkahmet Alp,  “Müvekkilimin adı FETÖ ile anıldıktan sonra çok zor durumda kalmış, işleri sekteye uğramış, fazlasıyla üzüntü yaşamış ve maddi ve manevi anlamda çok ciddi zararlara maruz kalmıştır. 1 lira maddi ve 1 lira manevi tazminatın davalıdan tahsilini istiyoruz” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu