Emrah Karaduman Davayı Kazandı!

Serdar Ortaç ve Emrah Karaduman arasındaki ödeme davası sonuçlanı...

serdar-ortac-emrah-karaduman-davayi-kazandi

Ünlü şarkıcı ve aranjör olan Emrah Karaduman, 2016 yılında Serdar Ortaç ile anlaşma yaparak “Sen Nereye Kadar” isimli parçanın aranjörlüğünü üstlendiği iddia edilidi. İstanbul 12. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen dava bugün sonuçlandı. Emrah Karaduman ve avukatının katıldığı mahkeme de avukat dilekçede müvekkili olan Emrah Karaduman’ın, ünlü popçu Serdar Ortaç’ın “Sen Nereye Kadar” isimli parçasının çalışmalarını tamamlayarak Ortaç’a mail yolu ile teslim ettiğini ifade etti. Yapılan anlaşma gereği Serdar Ortaç’ın aranjör Emrah Karaduman’a 25 bin TL ödeme yapması gerekirken, Ortaç sadece 6 bin TL ödeme yaptığını söyledi.

Bunun üzerine müvekkili olan Emrah Karaduman, benim aracılığım ile geriye kalan 19 bin TL alacağını almak için Serdar Ortaç hakkında dava açarak icra yolu ile parayı tahsil etmek istediğine yer verdi. Serdar Ortaç’ın davaya itirazı üzerine icra takibi durmuş ve Ortaç’ın itirazı kabul edilmişti. İtirazın iptali için bir üst mahkemeye başvuran Karaduman ve avukatı alacaklarını almak için sonuna kadar mücadele edeceklerine yer verdi.

Bugün görülen duruşmada iki tarafında avukatlarının katılımıyla hakim kararını açıkladı. Emrah Karaduman’ın aranjörlük yaptığı ve Serdar Ortaç yaptığı ödeme miktarının sözleşmeye aykırı olduğu gerekçesiyle açılan davada Ortaç’ın avukatının Emrah Karaduman’ın işini tam yapmaması gerekçesiyle kısmi ödeme yaptığını ve ödemenin tamamının alınmasının hukukta yeri olmadığı gerekçesiyle davanın reddini istedi.Hakimin kararı ise Serdar Ortaç’ın yaptığı ödemenin yetersiz olduğunu ve Ortaç’ın avukatının talebinin reddedildiğini söyleyerek Serdar Ortaç’ın aranjör Emrah Karaduman’a 14 bin TL daha ödeme yapılmasına karar verdi.