Kültür ve Sanat

Emmanuel Lubezki, Yeni iPhone İçin Reklam Filmi Çekti

Emmanuel Lubezki, yeni tanıtılan iPhone 12 Pro için reklam filmi çekti. Oscar mükâfatlı görüntü rejisörü, bu telefonların yeni sinemacılar için film sürüklemeyi basitleştirdiğini ifade etti.

Meksikalı görüntü rejisörü Emmanuel Lubezki, Terrence Mallick‘in 2017 yapımı Song to Song filminden bu yana sinemalardan uzaktaydı. Zaferli sinematograf, görüntü rejisörlüğü kategorisinde Gravity, Birdman ve The Revenant filmleri ile üç sene üst üste Oscar kazanmıştı.
Russell‘ın henüz ismi duyurulmayan ve Margot Robbie, Christian Bale, John David Washington gibi ehemmiyetli adların rol alacağı filmde yer alacağı duyurulmuştu.

Lubezki, daha önceki zamanlarda tanıtımı yapılan Apple‘ın yeni telefonu iPhone 12 Pro’nun reklamında yer aldı. Yeni modelin Dolby Vision videoyu çekim, kurgu, izleme ve paylaşımı muhtemel kıldığı belirtildi. Meksikalı görüntü rejisörü yeni reklamı seslendirirken ileriye dönük olarak sinema ve çekim pratiklerine dair düşüncelerini de paylaştı.

Emmanuel Lubezki Yeni Nesil Film Usullerinden Bahsediyor

Reklam filminde Emmanuel Lubezki’nin iPhone 12 Pro telefonu ile sürüklediği reklam emelli kısa film yer alıyor.
Lubezki, seslendirdiği reklam filminde artık yeni jenerasyon rejisörlerin daha önceki kameralara gereksinim dinlemeden çekimler yapılabileceğini söylüyor.

Lubezki yeni jenerasyon görüntü rejisörlerinin daha önceki kameraların getirdiği külfetten kurtularak artık bir mobil telefon desteği ile filmlerini yapabileceğini açıklıyor. Kameraların çok pahalı, ağır ve karışık olmasının daha öncekinden bir handikap yarattığını belirten Lubezki, yeni bir modanın başladığını dile getiriyor. Artık film yapmanın daha pratik yollarının var olduğu reklam filminde öne çıkarılan noktalardan biri.

Son günlerde uslu telefon ile dikkat çekici film ve dizilere imza atıldı.
Aynı biçimde Steven Soderbergh de Unsane filmin iPhone ile sürüklemişti. Son olarak La La Land filminin rejisörü Damien Chazelle’in yeniden iPhone ile sürüklediği The Stunt Double isimli kısa filmi oldukça konuşulmuştu. Kamera kadrajının dikey olarak çekilerek dikey sinema ismi altında yeni bir akımın liderliğini yapmaya hazırlanıyordu.

Kaynak: Slash Film 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu