Medya

Emine Bulut cinayeti ünlüleri ayağa kaldırdı!

Eski eşi Fedai Baran’ın “Kızımızın velayetini konuşurken bana küfretti” bahanesinin ardına saklanıp bıçak darbeleri ile öldürülen Emine Bulut’un cinayeti büyük yankı uyandırdı. “Ne olur ölme anne” diyen 10 yaşındaki kızının yanında can veren Emine Bulut’un vefat etmeden önce “Ölmek istemiyorum.” demesi herkesin yüreğini sızlattı. Sosyal medyada ve toplumda infial yaratan olay sonrası ünlü isimler de tepkisiz kalmadı.

Acun Ilıcalı: “Artık yeter! Failinin en ağır şekilde cezalandırılmasını ve kadına şiddetin son bulmasını istiyorum.”


Sıla tepkisini Frida Kahlo’nun “Ahlak ve namus deyince sadece kadından konuşmaya başlayan herkes, ahlaksız ve namussuzdur.” sözlerini paylaşarak gösterdi.

6.5 aylık hamile olan oyuncu Hazal Kaya, “Kutsal olan aile değil,insan yaşamıdır!Engellemeniz gereken boşanmalar değil kadın cinayetleridir!Erkek terörüne de erkek terörü denir,bunu tartışmaya açamayacak kadar çok kayıp verdik!O küçücük kızın gözyaşlarında boğulun.. Durdurun bu cinayetleri artık!” mesajını yayınladı.

‘Hercai’ dizisinin yıldız oyuncusu Ebru Şahin, “Aşağılık kompleksiniz, hazımsızlığınız öyle büyük ki kendinizi sığdıramadığınız için eksiltiyorsunuz insanları. Umarım ki en ölmek istemediğiniz anda yok olursunuz. Umarım ki aldığınız bir canın nefesiyle her gün boğulursunuz.” ifadelerini kullandı.

Hadise: “Benim söyleyecek sözlerim tükendi. Bu sapık katillerin en ağır cezayı almasını İS-Tİ-YO-RUM!”

Gülben Ergen, cinayeti gerçekleştiren eski eş Fedai Baran’a “Annesini evladının gözünün önünde öldüren, katil koca bozuntusu, erkek kırıntısı, babalığın yüz karası!!!” szöleriyle seslendi.

Oyuncu Mert Fırat “Caniliği meşrulaştırınların, ceza indirimi verenlerin kulaklarından sesin eksilmesin.” şeklinde bir tweet attı.

Sertab Erener de Sıla gibi Frida Kahlo’nun sözünü paylaştı.

Haluk Levent, kurucu olduğu Ahbap derneği ile birlikte Emine Bulut’un kızı için elinden geleni yapacağını şu sözlerle söyledi: “Bu ülkede kadın olmak!
Çocuk olmak! Emine Bulut ile ilgili tüm twitlerinizi okudum. Tuncay Özcanve ekibi ile birlikte katile en ağır ceza verilmesi için uğraşacağız. Emine’nin evladı artık bizim evladımızdır! Ahbap’lar olarak ne gerekiyorsa yapacağız.”

Yıldız Tilbe: “Yeter artık, kör gördü sağır duydu. Bu kadınların günahı nedir yasalar kanunlar ne için var kanunları uygulamayanlar gitsin yerine yasaları uygulayanlar gelsin. İşini doğru yapmayan evinde otursun. Allah bildiği gibi yapsın.”

Gökhan Özoğuz: “Çocuk ve Kadın Cinayeti ve İstismarı konusunda artık Devletimiz çok çok sağlam,kesin ve sert kararlar alıp uygulamalıdır. Sadece bu kınamaları yapıp geçiyoruz fakat her geçen gün daha ağırlaşıyor. Bir saniye durup Şu olanın sizin başınıza geldiğini düşünsenize?”

Tolga Çevik: “Böyle bir vahşetten sonra” yok göz altına alındı bilmem ne sebeple salıverildi” gibi bir haber duyarsak,artık biriniz ikiniz değil,alayınız istifa edip gidin, yönetebileceğiniz bir yerleri yönetin!”

Aleyna Tilki: “Acıyı bulaşıcı sanıp paylaşıyor olabilirsiniz. Ancak zulmü yalnızca vicdanı olan gözler görebilir. Acı haberleri daha fazla paylaşıp,şiddeti vicdanı olmayanlar için normalleştirmeyin. Zulmü hissedenleri, Zulmü paylaşmaya değil Şiddetin bitmesi için dua etmeye davet ediyorum!”

Mine Tugay:

Pınar Altuğ: “kimsenin bunu yapmaya hakkı yok!”

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu