Emin Eminzada’nın yeni şarkısı ‘Treasure Me’ 1 Şubat’ta yayında!

Bakülü genç müzisyen yeni şarkısıyla iyi bir çıkış yakalamayı hedefliyor...

Emin Eminzada‘nin 80’ler Smooth Pop ve Contemporary R&B soslu yeni şarkısı ‘Treasure Me’, 1 Şubat’ta dijital platformlarda yayında olacak.

Çiftlerin favori parçası olmaya aday bu tutku dolu şarkının sözü ve bestesi de kendisine ait olan Eminzada, aşk kokulu Şubat ayına parçanın klibiyle de tutkulu bir giriş yapma hazırlığında!.. Şarkıya, film tadında bir klip de çekildi.

EMİN EMİNZADA KİMDİR?
Bakü’den, ışıltılı Los Angeles’a uzanan bir hikaye…

Müziğe olan ilgisini küçük yaşlarda fark eden Emin Eminzada, ailesinin desteğiyle Bakü’de piyano ve san dersleri almaya başladı. Ünlü devlet opera sanatçısı Fidan Kasimova’dan san dersleri alan Eminzada, 13 yaşında benzersiz bir deneyim yaşadı; dünyaca ünlü İtalyan tenor Robertino Loretti ile Loretti’nin Bakü konserinde düet yapma şansı yakalaması hayatının dönüm noktası oldu.

Lise eğitimi için Birleşik Devletler’e giden genç sanatçı, daha sonra Amerikan Müzik ve Drama Akademisi’ne kabul edilerek başarı silsilesine bir yenisini ekledi. Çeşitli organizasyonlara katıldı, müzikal gelişimini sürdürdü ve bir gün kendisini kırmızı halıda buldu. Kırmızı halı deneyimi ona Beyonce, Selena Gomez gibi dünya starlarıyla çalışan ünlü besteci Carla Carter’ı kazandırdı. Carter ile birlikte sözlerini yazdıkları ilk şarkısı Amerika’da ona büyük bir ün getirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından özel olarak ödüllendirilen genç sanatçının ismi, Azerbaycan’ın en prestijli müzikal derecelendirmesi kabul edilen ‘Genç Yeteneklerin Altın Kitabı’na eklendi.

Genç yaşında yakaladığı bu başarıların daha nicelerine imza atacağı kesin olan sanatçı, yeni çalışmalarına Türkiye’de devam edecek.