Emel Sayın gözyaşlarını tutamadı!

Emel Sayın geçtiğimiz akşam verdiği özel bir konserde hayranlarıyla buluştu...

emel-sayin-sahnede-agladi

Emel Sayın konserlerinde, çok sevdiği ancak yaşadığı bir olay yüzenden daha önce konserlerinde hiç seslendirmediği “Toprak Çağırmadan Gel” şarkısını söyleyerek bir ilke imza attı.

İlk kez söyledi!

Usta Sanatçı, konser arasında; anısının kendisini çok üzdüğü için anlatmaya cesaret edemediği fakat çok sevdiği bir şarkıyı sahnede ilk kez seslendireceğini söyledi. Konser alanındaki hayranları bu şarkının “Makber” olduğuna yükselen seslerin ardından, “O da başka. Biliyorsunuz Makber’i de söyleyemiyorum artık” diyerek yanıt verdi. Sanatçı kısa bir aranın ardından söyleyeceği şarkının “Toprak Çağırmadan Gel” olduğunu anons etti ve şarkıya giriş yaptı. Şarkının sonunda ise gözyaşlarına hakim olamayan Emel Sayın, şarkının hikayesini dinleyicilerle paylaştı.

emel-sayin-toprak-almadan-gel

‘Ne olursun bu şarkıyı oku’

Emel Sayın ardından konser alanındaki dinleyicileriyle dertleşerek: “Şarkı kardeşimle ilgiliydi. Herkes sevgili olduğumuzu düşündü sanırım ama öyle değil. Kardeşim çok hastaydı, hepimiz sonucu biliyorduk ve bunu bekliyorduk. O günlerde Serkan adında bir besteci bana ‘Bu şarkı size çok yakışacak’ diyerek bir şarkı sözü getirdi. Bana şarkıyı o an dinletti ve şarkıdan inanılmaz derecede etkilendim. Fakat hiçbir şey yapmak istemiyordum, o yüzden ‘ daha sonra bakarız’ dedim. Kardeşim bana ‘Abla ne olursun bu şarkıyı oku’ dedi.” Emel Sayın’ın kız kardeşi Şenel Sayın, 2009 yılında hayata gözlerini yummuştu. Emel Sayın’ın “Toprak Çağırmadan Gel” şarkısını ilk kez özel olarak sahnede söylediği konser, halâ popülerliğini yitirmeyen ‘Mavi Boncuk’ şarkısıyla sona erdi.

Emel Sayan’ın “Toprak Çağırmadan Gel” adlı şarkısı 2009 yılında çıkan “Haylazım” isimli albümünde yer alıyordu. Sayan aradan geçen 10 yılın ardından “Toprak Çağırmadan Gel” şarksını ilk kez sahnede seslendirmiş oldu.

emel-sayin-toprak-cagirmadan-gel