Magazin

Elçin Sangu “Hep Kötü Kadın Rolleri Geliyordu”

Romantik komedi dizilerinin zaferli adlarından olan Elçin Sangu önceki gün verdiği bir mülakatta kariyerine dair sansasyonel açıklamalarda bulundu. Bu zamana kadar ön yargıları devirmek için çok uğraştığını dile getiren Elçin Sangu “Hep makûs bayan rolleri geliyordu” diyerek imajını nasıl değiştirdiğini açıkladı. İşte Elçin Sangu’nun o açıklamaları;

Hazal Kaya Başkaldırı Etti

Dizi ve film sektöründeki kalıp hoşluk algısını tenkit eten ünlü oyuncu Hazal Kaya “Kilo aldığım dönemde mecmualar için kapak çekimine gidip, sonrasında iç sayfalara alındığımı bildiğim oldu.” diyerek “Dizi sektörü de ‘kilolu’ diye bayana başrol vermiyor.
Bu algı da çok klişe ve yanlış. Bu değersizleştirmenin bir parçası.” açıklamasını yapmıştı.

Hazal Kaya Kimdir?

Ezgi Mola’dan Destek Geldi

Hazal Kaya’nın açıklamalarının ardından arkadaşının sözlerine katılarak kendisinin bu algıları devirdiğini dile getiren zaferli oyuncu Ezgi Mola “Hiçbir zaman incecik değildim, öyle bir temennim de yok. Bayanlara pozitif ayrımcılık yapılması gerekiyor. Ayrıca bakılması gereken tek şey; o rolün hakkını verebilir mi, veremez mi? Erkeklere yapılmıyorsa bayanlara da yapılmamalı.
Bu hiç adaletli bir gidişat değil. Zira her türlü fizikte insan var, hepsi de bir karakteri canlandırabilirler” dedi.

Ezgi Mola Kimdir?

Elçin Sangu “Hep Makûs Kadın Rolleri Geliyordu”

Yunus Özdiken, Commun Store’un ilk mağazasını Palladium AVM’de açtı. Özdiken’i açılışta sevgilisi Elçin Sangu da yalnız bırakmadı. Elçin Sangu açılışta kendisine yöneltilen sualleri cevapladı. Sangu’ya Hazal Kaya’nın “Kilolu bayanlara başrol verilmiyor” sözleri de soruldu.
Psikolojisi bozulan oyuncu suratına bir şey yaptırıyor. Sonra da ‘estetikten geçilmiyor’ diyorlar. Herkes hoş, yakışıklı olmak zorunda değil. İşini iyi yapsın yeter. Bana da başta hep makûs bayan rolleri geliyordu. ‘Kızıldan suçsuz çıkmaz’ diye bir algı vardı. Önyargıları kırmak için uğraşıyorum.” cevabını verdi.

Sangu, başrolünde oynadığı dizi için final kararı alınması hakkında da şöyle dedi: “Bu kadar güç zamanlarda insanların özveriyle çalıştığı işlerin hakkı 6 kısım değil.
Dolayısıyla orada başka faktörler devreye giriyor.” cevabıyla bu günlerde dizilerin erkenden ekranlardan kaldırılmasını da ince bir biçimde tenkit etti.

Elçin Sangu Kimdir?.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu