Elçin Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu ile ekranlara dönen Leyla Lydia Tuğutlu, kilit rolde

Takip Et:
Elçin Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu ile ekranlara dönen Leyla Lydia Tuğutlu, kilit rolde
Elçin Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu ile ekranlara dönen Leyla Lydia Tuğutlu, kilit rolde

Magazinn /Ayrıntı – TRT1 ekranlarında aylardır hazırlıkları süren ve iddialı bir yapım olan dönem dizisi Uyanış Büyük Selçuklu, ilk kısmıyla büyük alaka çekti. Başka dizilerde apayrı rollerde bakmaya alıştığımız pek çok adı bir dönem filmi içinde ve değişik elbiselerle bakmak izleyenleri de farklı bir dünyaya götürdü.

Geçtiğimiz sezon ekranlara veda eden tv8’in Kızım dizisinde beraber rol alan Leyla Lydia Tuğutlu ve Buğra Gülsoy, bu defa, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde yine buluştular.
Asil bir soydan gelen bir Türkmen kızı.

Tuğutlu’nun dönem giysileri içindeki hali, davranışı ve duruşu hayranlarının da büyük alkışını kazandı. Oyunculuğuyla son günlerde noktaya değinen bir ad olan Leyla Lydia Tuğutlu, rolüne de yakışmıştı. Dizide kilit bir rolde yer almakta. Pek çok ünlü adın oynadığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, haftaya daha da coşkulu sahnelerle ekrana gelecek.

Peki Leyla Lydia Tuğutlu’nun oynadığı Elçin Hatun tarihte hakikatinde kimdi?

Hakikatinde onunla alakalı çok fazla bilgi yok.
Elçin Hatun, İntikam alma arzusu ile bazı teşebbüslerde bulunacak.

Neler olacağını önümüzdeki kısımlarda izleyeceğiz. Dizinin 2. kısım tanıtımını Leyla Lydia Tuğutlu da kendi sosyal medya hesabından da paylaştı. Yeni kısımda Tuğutlu’nun oynadığı Elçin Hatun, epilepsiyi karıştırmaya hazırlanıyor.

#uyanışbüyükselçuklu 2. kısmıyla 5 Ekim Pazartesi günü @trt1 de⚔️

 

2.
Aynı gün çok beğendiği Kıpçak hatunu Başulu’yu doğum yaparken kaybettiği haberini de almıştır. Kıpçak-Selçuklu husumeti nedeniyle yeni doğan bebek, devletin sürekliliği için risk talep ediyordur. Melikşah için bu vaziyet çok güç olsa da onu bir daha bakmamak ve sormamak üzere Nizamülmülk’e teslim eder.

Sultan Melikşah, Sultan Alparslan’dan aldığı Selçuklu Devleti’nin eforunu doruklara çıkarır. Fakat Selçuklu geliştikçe düşmanları da hem devletin içinde hem de dışında artmaktadır.
Doğumundan itibaren mukadderatının devletle bir yazıldığı, can verene kadar da tek maksadının devlete hizmet olacağı düsturuyla yetişen Sencer, senelerce aldığı eğitimle idealist bir kahramana dönüşür ve bu kahramanlıklar onu Sultan Melikşah’ın fedaisi yapar.
Öteki tarafta Karahanlı hanedanından gelen asil soylu Terken, Melikşah’ın hatunu olmanın verdiğii eforla devlete hâkim olmak istiyordur. Fakat onun bu ihtiraslarının karşısında devletin Baş Hatunu olan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın Hatunu olan Gevher ve epilepsiye gelişiyle dengeleri değiştirecek olan asil Türkmen kızı Elçin olacaktır.
Selçukluyu devirmeye antlı Hasan Sabbah, devlete hâkim olmak isteyen Terken’in kurduğu riskli entrikalar ve hepsinin ortasında amansız bir çabaya giren Sencer’in Turna ile yaşayacağı kasırgalı aşk…

Yayin Tarihi: Her Pazartesi – 20.00

.