Ekim Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi

Takip Et:
Ekim Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi
Ekim Ayında İzleyici ile Buluşacak 10 Dikkat Çekici Dizi

The Mandalorian’dan Truth Seekers’a, The Haunting of Bly Manor’dan The Undoing’e ekim ayında izleyici ile buluşacak 10 dikkat çekici dizi!

Dünyanın dört bir yanında prodüksiyonlara ara verilmesine neden olan koronavirüs salgını sebebiyle senenin son çeyreğinde izleyici ile buluşması beklenen bazı diziler ertelenmiş olsa da, bu gidişat ekim ayında da çok rakamda dizinin izleyici ile buluşmasına mani olmadı.

Kader verilmeyi hak eden dizilerin bu kalabalık içinden sıyrılması pek basit olmasa da her ay olduğu gibi ekim ayında da bu ön tasarıya çıkmayı başaran yapımlar oldu.
sezonu kalitesindeki The Haunting of Bly Manor, yeni karakterlerle yeni bir hikâye anlatıyor. Ancak antoloji düründeki dizinin temasına uygun olarak yeniden hikâyenin merkezine bir hayaletli evi koyuyor.

Henry James’in Turn of the Screw isimli bayağı romanında adapte edilen dizi, iki kardeşe bakmak için mürebbiye olarak geldiği evde hayaletler gördüğünü açıklayan bir bayanı odak noktasına alıyor.

The Haunting of Hill House’ta Nell ve Luke Crain kardeşler olarak izlediğimiz Victoria Pedretti ve Oliver Jackson-Cohen, ikinci sezonun da başrollerini paylaşıyor.
sezonun oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Star Trek: Discovery 3. Sezon – 15 Ekim

Bilim kurgu olağanı Star Trek’te tanıştığımız alaka çekici kâinatta geçen CBS All Access dizisi Star Trek: Discovery, yeni sezonda da Discovery mürettabatının serüvenlerini anlatmaya devam ediyor.
sezon finalinde zamanda ileriye doğru savrulurken baktığımız Michael Burnham ve Discovery takımı, kendilerini 3188 senesinde tespit ediyor. Bu da Star Trek: Discovery’nin 3. sezonunda kronolojik olarak şu ana kadar hiçbir Star Trek yapımının gitmediği kadar ileri gideceği anlamına geliyor.

3188’e geldiklerinde Discovery takımını makûs bir sürpriz bekliyor. Zira bu uzak gelecekte “Yanma” olarak anılan büyük bir facia yaşanmış ve Federasyon büyük miktarda yok olmuştur.
Ayrıca bu kanallarda hazırlık evresinde olan yeni Marvel dizileri de iptal edildi. Ancak bu karar alınmadan hemen evvel Hulu, yeni bir Marvel dizisine imza atmıştı. Helstrom ismini taşıyan bu dizi, ekim ayında izleyici karşısına çıkacak.

Helstrom ton olarak öteki alışıldık Marvel yapımlarından oldukça değişik bir yerde duruyor. Dizi, ilginç bir seri katilin çocukları olan Daimon Helstrom ve Ana Helstrom’un hikâyesini anlatıyor. Ezoterik temalar kapsayan bir hikâyesi oaln Helstrom, iki kardeşin şeytanca eforlara karşı verdiği gayreti anlatıyor.

Lost ve Day Break gibi dizilerle tanınan Paul Zbyszewski’nin yaratıcısı olduğu dizinin başrollerinde Tom Austen, Sydney Lemmon ve Elizabeth Marvel  yer alıyor.

La Révolution – 16 Ekim

Netflix, Fransa yapımı La Révolution ile dikkat çekici beynelmilel yapımlarına bir yenisini daha ilave ediyor.
1789’da Fransa’daki vefat cezalarının kullanılmasında mekanik bir aletin kullanılmasını öneren ve ileride giyotinin mucidi olarak anılacak tıp hekimi Joseph-Ignace Guillotin’in sırlı vefatları incelerken mavi kan isimli bir virüsü ortaya çıkarıyor. Dağılan bu virüs, soylu sınıfın başkaldırıcıları öldürmek için kullandığı bir silaha dönüşüyor.

The Queen’s Gambit – 23 Ekim

The Queen's Gambit

The Witch, Split, Thoroughbreds, Marrowbone, Emma.
Diziyi Out of Sight ve Logan ile iki Oscar adaylığı kazanan, daha evvel yaratıcılığını üstlendiği Godless dizisinde Netflix ile beraber çalışan Scott Frank yazıp idarıyor.

Barbarians – 23 Ekim

The Barbarians

Netflix’in bu ay izleyicilerine sunacağı bir değişik beynelmilel yapımı da Almanya yapımı yeni dizisi Barbarians.
Dizinin oyuncu kadrosunda A Most Wanted Man ve Sense8 gibi yapımlarında rol alan Bernhard Schütz, David Schütter, Laurence Rupp gibi adlar yer alıyor.

The Undoing – 25 Ekim

The Undoing

Liane Moriarty’nin aynı isimli romanından televizyona adapte edilen Big Little Lies‘ın senaryocuyu David E.
Ardı arkası ortaya çıkan sansasyonel reeller, Grace’in kendi önerilerine uymak mevzusunda ne kadar galibiyetsiz olduğunu gösterecek ve alıştığı yaşamı geride bırakmaya zorlayacak.

This Is Akıl 5. Sezon – 27 Ekim

Crazy, Stupid, Love. ve Last Vegas gibi filmlerin senaryosunu kaleme alan Dan Fogelman‘in yaratıcısı olduğu This Is Akıl, ekrana gelen son sezonlarında ilk sezonlarında olduğu kadar büyük bir tesir yaratamamış olsa da, en fazla izlenen diziler arasında yer almaya devam ediyor.
Brown
, Mandy Moore, Justin Hartley, Chrissy Metz ve Milo Ventimiglia gibi adların rol aldığı dizi, Pearson ailesinin değişik nesillere dağılan hikâyesini anlatmaya devam ediyor.

The Mandalorian 2. Sezon – 30 Ekim

The Mandalorian 2. Sezon

Geçen yıl yayınlanan ilk sezonuyla büyük alkış kazanan The Mandalorian’ın coşkuyla beklenen 2.
Jango ve Boba Fett gibi Mandalorianlı bir savaşçı olan yalnız bir silahşorun serüvenlerini anlatan dizi, 2. sezonunda da bu silahşoru ve yanına aldığı, “Baby Yoda” olarak anılan çocuğu takip edecek. Ancak 2. sezon bununla kalmayacak ve Star Wars kâinatının değişik köşelerinden hoşlanılan karakterleri bir araya getirecek.

2. sezonda Boba Fett, Bo-Katan Kryze ve Ahsoka Tano gibi karakterler de hikâyeye dâhil olacak. Boba Fett’e bir kere daha Temuera Morrison hayat verirken, Bo-Katan Kryze’ı animasyon dizilerinden karaktere sesiyle yaşam veren Katee Sackhoff canlandıracak.
sezonda yer alacak. Henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, Ahosaka Tano’ya Rosario Dawson‘ın yaşam vermesi bekleniyor.

Pedro Pascal‘ın Mando rolüyle geri döneceği 2. sezonda Gina Carano, Carl Weathers ve Giancarlo Esposito da ilk sezondaki rolleriyle yine izleyici karşısına çıkacak.

Truth Seekers – 30 Ekim

Truth Seekers

1999’da Birleşik Kraliyet’ta yayınlanan sitcom dizisi Spaced ile ilk kere aynı projede çalışma fırsatı bulan, Edgar Wrightın idarediği Shaun of the Dead ile başladıkları Cornetto trilojisini Hot Fuzz ile devam ettirip The World’s End ile noktalayan Simon Pegg ve Nick Frost ikilisi, Amazon Prime yapımı Truth Seekers dizisinde yine toplanıyor.

Komedi ve fobi cinslerini harmanlayan dizide Nick Frost ve Simon Pegg paranormal vakaları inceleyen iki dostu canlandırıyor.
Evde yaptıkları hayalet bulma aygıtları ile perili kiliseleri, yeraltı barınaklarını ve terk edilmiş sağlık kurumuları ziyaret eden ikili, bu serüvenlerini internetteki kanallarında yayınlarlar. İkili tüm insanlığın mukadderatını tanımlayacak bir komployu gün suratına çıkarırken, serüvenleri daha riskli bir hâl almaya başlar.

.