Egzersizi Bırakma!

Takip Et:
Egzersizi Bırakma!
Egzersizi Bırakma!

Yaz geldi, kilo verip aşırılıklarından kurtulmak isteyenlerin rakamı gitgide çoğalıyor. Dikkatli beslenmesine, egzersiz yapmasına karşın hala istediği bedene sahip olmadığını veya amaçladığı kadar süratli forma giremediğini düşünenler için birkaç cesaretlendirici teklifimiz olacak.

Forma girmeye karar vermek ve egzersize başlamak işin en basit yanı. Haftadan haftaya ve aydan aya işler daha da güçleşebilir, özellikle hayal ettiğiniz neticeleri hala bakmaya başlamadıysanız.
İşte egzersiz yapmaktan vazgeçmemeniz için birbirinden geçerli nedenler:

  • Güne egzersizle başla, gün boyu dinç kal

Güne enerji verici minik hareketlerle başlamak zekanızı tazelemenize, daha tez uyanmanıza ve sindirim sisteminizi tertip etmenize destek eder. Asansör yerine merdiven kullanmak veya uyanınca birkaç esneme hareketi yapmak hem az zamanınızı alır hem de dolaşımınızı süratlendirir.

  • Yürüyüşe çıkmak sindirim sisteminiz için yararlıdır

Katı bir program uygulamak istemiyorsanız, günlük olarak çıkacağınız yürüyüşler kondisyonunuzu gözetmenize ve sindirim sisteminizin doğru biçimde çalışmasına destek eder.

  • Artık daha sıkı bir bedene sahipsin

Gözlediğiniz kadar kilo kaybetmeseniz dahi günlük olarak yaptığınız kumpaslı egzersizler; kan dolaşımınızı süratlendirmek, kondisyonunuzu artırmak ve daha sıkı bir bedene sahip olmanız açısından size destek eder.

  • Kilo almaya devam etmiyorsun

Egzersiz yapmaya devam ettiğiniz sürece kilo vermeseniz dahi en azından sahip olduğunuz kilonuzu gözetmeye devam edersiniz.

  • Fazla egzersiz kusur olabilir

Şayet yavaş kilo verdiğinizi düşünüyorsanız ve bu nedenle egzersiz rutininizi ikiye katlamayı istiyorsanız, bu daha süratli kilo vermenizi sağlamayabilir.
Bunun yerine yaparken sizi zorlamayan egzersiz tasarınıza sadık kalarak, uzun müddette de olsa formunuza kavuşmanız muhtemel.

  • Daha yavaş kilo kaybediyor olabilirsin

Azimli bir biçimde egzersiz yapmaya devam ederseniz, sonunda dilediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

Şayet neticeleri birkaç hafta içini bakamıyorsanız hemen kaygılanmayın. Bazı insanlar daha yavaş kilo verirler; fakat egzersizlere azimli bir biçimde devam ederseniz istediğiniz bedene kavuşmamanız için hiçbir neden yok.

  • Azıcık dinlenmeyi bakımsızlık etmeyin

Durmaksızın çalışmak hem bedeniniz hem zekânız açısından yorucu olabilir.
Bu nedenle arada kısa kaçamaklar yaparak zihnen ve bedenen dinlenmek, gevşemenize ve kendinizi yenilemenize destekçi olur.

  • Sonunda kesinlikle emelinize erişeceksiniz!

Her gün çalışmanıza karşın hiçbir netice alamadığınızı düşünürken, bir gün bir bakacaksınız ki; pantolonunuzun beli bol geliyor ve tişörtleriniz genişlemeye başlamış dahi.