Medya

Ece Üner ve Jülide Ateş’in arasındaki polemiğe Ahmet Hakan da dahil oldu!

Geçtiğimiz günlerde Armağan Çağlayan‘ın YouTube‘ta yayınladığı programa katılan Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner, meslektaşı Jülide Ateş ile ilgili bir anısını “2014’te ilk Show Ana Haberi sunmaya başladığımda gençtim, yaşım küçüktü. Çok röportaj talebi geliyordu ve röportajlarda ‘Nevşin Mengü, şu, bu, biz alandan geliyoruz. Bir gün Alibeyköy su baskınında, ertesi gün depremde, ertesi gün savaşta, cephede. Artık öyle Türkiye güzeli olup haber sunmak yok’ dedim, iki hafta sonra Jülide Ateş geldi yerime. Ben yerleri süpürerek çıkmıştım.” sözleri ile anlatmıştı.

Ece Üner‘in bu açıklamalarına karşılık olarak Jülide Ateş ise sosyal medyadan uzunca bir yazı kaleme almış ve şunları yazmıştı:


“Ece Üner ‘Yerime Türkiye Güzeli geldi demiş, gülmüş’ …Cevap vermeyecek misin? E desin… 2015’te yerine gelen kişinin hâlâ Türkiye Güzeli olduğunu düşünüyorsa; biz de onunla birlikte güleriz n’apalım. Efendim ‘Zaten bilen biliyor’ demek kolay ama işte meslekte çok uzun kalınca ve arşivlemeyince, gittiğiniz haberleri parmaklarınızla tek tek saymayınca demek ki bilinmiyor… Ya da görmezden gelmek işlerine geliyor.”

“O YARIŞMAYI JÜLİDE ATEŞ BİLE UNUTTU!”

Ece Üner ve Jülide Ateş polemiğine Ahmet Hakan da dahi oldu. Daha önce Üner ile bir tartışma yaşayan Ahmet Hakan, şunları söyledi:

“Jülide Ateş, güzellik yarışmasına katıldığında Ece Üner 10 yaşındaydı. O yarışmayı Jülide Ateş bile unuttu. Çeyrek asırlık mesleki deneyimiyle, ‘Güzellik yarışmasından geldi’ türü bir küçümsenmeyi asla hak etmiyor. Bu yaftayı kendi emeğiyle silip atmış bir isim. Ece Üner’e çok seveceği bir aforizma yolluyorum buradan: ‘Kabahat ile ayıp arasındaki fark şudur: Şuursuzca yapılırsa kabahat olur, taammüden yapılırsa ayıp olur.’”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu