Ece Erken’in yasak aşkı Şafak Mahmutyazıcıoğlu mahkemeye koştu!

Ece Erken’le yaşadığı aşkla gündem olan Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, hakkında internette çıkan haberlere erişim engeli getirilmesini istedi…

Takip Et:

Evli iş insanı Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile yaşadığı aşk ile magazin gündeminden düşmeyen Ece Erken, geçtiğimiz aylarda evli sevgilisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu ve eşi Benan Mahmutyazıcıoğlu‘nun araçlarına verdiği zararla günlerce konuşulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ilişkisini bitirdiğini açıklayan 41 yaşındaki sunucu, twitter hesabından, “Yuva yıkmadım. Yanlışımdan döndüm, ayrıldım. Sizler gibi hırsızlık yapmadım. Aynaya bakıp, kendinizden utanın” şeklinde gönderme yapmıştı.

Yeniden barıştıkları konuşulan ikiliden Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Erken ile hakkında internet ortamında çıkan haberlerle ‘özel hayatın gizliliği’ni ihlal edildiğini belirterek, bu haberlerin kaldırılması için İstanbul Sulh Ceza Hakimliği‘ne dilekçe verdi.

Dilekçeyi değerlendiren Sulh Ceza Hakimi, internet yayınına ilişkin erişimin ancak kişilik haklarına müdahale edildiği hallerde engellenebileceğine, söz konusu haberlerin magazinel olduğuna ve böyle bir saldırının yapılmadığına dikkat çekerek talebi reddetti. Mahkeme, Şafak Mahmutyazıcıoğlu‘nun kaldırılmasını istediği haberlerdeki içeriğin “düşünce, kanaat, eleştiri veya yorum” olarak düşünülmesi gerektiği, bu nedenle de kaldırılmasını gerektirecek bir durumun olmadığına vurgu yaptı.