Ana Sayfa Yaşam Ebru Şallı oğlu Pars'ın son saatlerini anlattı!

Ebru Şallı oğlu Pars’ın son saatlerini anlattı!

Ebru Şallı‘nın Harun Tan ile olan evliliğinden dünyaya gelen oğlu Pars, 2 yıldır mücadele ettiği lenfoma kanserine yenik düşmüş ve 16 Nisan’da hayatını kaybetmişti. Yoğun bakımda yatan oğlunun vefat ettiği acı günden bahseden Şallı, gözyaşları içinde şunları söyledi:

“Sürekli hastaneye gidiyorum ama içeri giremiyorum, kapıdan konuşup, geliyorum. Zaten ‘Gelmeyin, korona var, risk almayın!’ diyorlar, ‘Biz, sizi sürekli haberdar edeceğiz!’ Ve sonra o son gün… Nasıl bir huzursuzluk içimde… Tarifi olmayan bir duygu… Kalbim sıkışıyor. Yoğun bakımı arıyorum, arıyorum, açmıyorlar… İçimde bir alev yanmaya başladı. ‘Yoğun bakım açmıyorsa, birine bir şey oldu… Demek ki müdahale var ki, açamıyorlar!’ diye düşünüyorum. 8 kere aradıktan sonra bir hemşire açtı telefonu, hemen doktora verdi. ‘Biz de sizi arayacaktı. Lütfen hastaneye gelin. Pars’a kalp masajı yapıyoruz. Bunlar olabiliyor, biliyorsunuz… Gelebilirsiniz, hemen gelin!’ dedi.”

“35 DAKİKA KALP MASAJI YAPMIŞLAR AMA YAVRUMUZU GERİ GETİREMEDİLER”

“Ben birden ağlamaya başladım. Korkunç bir şekilde. Sarsıla sarsıla. Uğur’la birlikte uçarak hastaneye gittik. Harun da geldi. Orada öğrendim acı haberi… Ponçik’imiz, bizim minik kahramanımız iki yıl mücadele etti, gerçekten bu hastalığa direndi… Her şeyi yaptı, sonuna kadar savaştı… Ama olmadı… Sonunda kalbi dayanamamış! Durmuş! 35 dakika kalp masajı yapmışlar… Nafile! Yavrumuzu geri getiremediler…”

“ELLERİNDEN ÖPTÜM, SARILDIM, KOKLADIM”

Anlatıklarıyla herkesi derinden sarsan Ebru Şallı, oğlunun cansız bedenini gördüğünü anlatarak sözlerine şöyle devam etti: “Melek gibi uyuyordu orada. Böyle bir güzellik olamaz. 5 gün görmemiştim, 5 günde o kirpikler, saçlar, kaşlar uzamıştı sanki. O güzel yüzü pespembeydi, o kadar güzeldi ki… Bir melek gibi, inanılmaz huzurlu uyuyordu orada… Elleri gamzeliydi oğlumun, çok tatlıydı ellerindeki gamzeler… Ellerinden öptüm onu… Sıkı sıkı sarıldım, kokladım… Harun, giremedi. Uğur girdi, benimle birlikte… Sonra o da duramadı, çıktı… Ben kaldım. Sarıldım, sarıldım, öptüm… Uyanacak gibiydi.”

“HAYATIMDA İLK KEZ CANSIZ BEDEN GÖRDÜM O DA OĞLUMDU”

“Hayatımda ilk kez cansız bir beden görüyordum. Ve çocuğumdu o benim, dünya güzeli oğlum… (Ağlıyor) Sonra beni çıkardılar yanından… Defin işi hızlıca halloldu, şansımıza, çok güzel bir mezarlığa gömüldü. Sürekli gidiyorum yanına. Kuşlar ayrılmıyor, yemyeşil bir yer. Ben kalpler koydum mezarına, onun sevdiği şeyler. Ha bir de taşlarının hepsini gömdüm. Çünkü taşlarını istemişti ya, benden en son. Bol bol konuşuyorum onunla. Orada, onun yanında kendimi çok iyi hissediyorum. Dünya tatlısı bir çocuktu Ponçik, ‘Bebeğim” diyordu bana, ‘Seni, çevrimiçi gördüm! O yüzden sana kalp- kalp- kalp yolladım!’ Okuldan gelirken, ‘Dur Azmi Abi, anneme çiçek alalım!’ diyen bir çocuk… Her Anneler Günü’nde şiirler, mektuplar…. Gece ilacını vermek için uyandırdığımda, daha gözünü açar açmaz, ‘Seni seviyore’ diyen bir çocuk. Sevgi dolu. Hayat dolu… Bu çocuk ölemez! İçimde yaşar. O hep benimle… Acısı da bitmez! Benim kalbim attığı müddetçe Ponçik diye atar…”

Son Eklenenler

MasterChef’in bu geceki eleme gecesinde yarışmaya kim veda etti?

TV8’de yayınlanan MasterChef’teki üzüntüye gecesinde kıyasıya bir gayret vardı. Jürinin verdiği oylar neticeyi MasterChef’ten elenen ad, belirli oldu. Üzüntüye gecesinde potada yer alan adlar Celal, Esra ve Barbaros’tu. Peki, 27 Eylül’deki son kısımda Masterchef’te kim elendi, 2020’nin en iyi şefi olma hayallerine kim veda etti? CELAL MASTERCHEF’E VEDA ETTİ MasterChef Türkiye’de 27 Eylül akşamı bir …

SKANDAL !! Enes Batur Yine ŞARKI Çalmış. %100 Kanıtlı !!

Ünlü Fenomen ve YouTuber Enes Batur, geçtiğimiz Temmuz ayının 17’sinde yayınladığı yeni şarkısı “BİLİYOM”u çıkarmıştı. Doğukan Özkan tarafından ortaya atılan bir iddia göre ise Ünlü Fenomen’in “BİLİYOM” şarkısı yeniden çalıntıydı. Nasılmı ? İşte şok Ayrıntılar.. Enes Batur Yeni Sevgilisi ile Görüntülendi SKANDAL !! Enes Batur Yeniden ŞARKI Çalmış. %100 Delilli !! Kendisi gibi en ünlü …

Ünlü oyuncu Gwyneth Paltrow’un yayınladığı çıplak fotoğrafı olay oldu

46 yaşındaki AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li dünyaca ünlü aktrist Gwyneth Paltrow’un doğum günü dolayısıyla Instagram hesabından paylaştığı çıplak resim olay oldu. Ünlü oyuncunun çıplak resmi hayranları tarafından sanki alkış ve yorum yağmurunu yakalandı. Paltrow, geçtiğimiz günlerde de yoga seansı sırasında çektirdiği üryan resmini paylaşmış, resim oldukça ses getirmişti.   Bu gönderiyi Instagram’da bak   In nothing but my …

.

Kapibarasan animesinden yeni fragman yayımlandı

Dünyanın en büyük faresi ve kemirgeni olan “Kapibara” zamanla Japonya’da sevimli bir karaktere dönüşmüştür. Çok beğenilen Kapibara’ların animesi geliyor Dünya çapında da ünlenmiş sevimli Japon karakter Kapibara-san şimdiye kadar pek çok figüre ve daha pek çok şeye esin olmuştur. Şimdi ise Kapibarasan animasyonu geliyor. Geçtiğimiz aylarda Bandai Spirits, yaptığı açıklamayla çok beğenilen karakter Kapibara-san’ın Mr. Cybara 15. senesini kutlamak için bir televizyon animesinin yayımlanacağını duyurmuştu. Fragman, […]

.

Pınar Akın’ın 3’üncü Single Heyecanı…

Genç kabiliyet Pınar Akın’ı 3.Single Coşku’ı Sardı. Ayrıntıları Haberimizde.. Pınar Akın’ın 3’üncü Single Coşkuyu… Aynı zamanda moda tasarımcısı olan Pınar Akın, profesyonel müzik kariyerine ünlü müzisyen Melis Sökmen’den vokal dersleri alarak başladı. Çocukluğundan bu yana ünlü sanatçılar Kayahan ve Nilüfer hayranı olan Pınar Akın, Muhtelif yerlerde profesyonel olarak sahne çalışmaları yaparak bu ikilinin şarkılarını sürekli seslendirdi.

Yaşam