Kültür ve Sanat

Ebru Gündeş’ten üst üste iki konser!

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de durgunluk yaşamıştı. Bu süreçte yeni şarkı çıkaran isim sayısı azalırken birçok ünlü şarkıcı da şarkılarına evlerinden klip çekmişti. Konserlerinde durduğu bu süreçte farklı bir yol izlenmiş ve şarkıcılar Instagram üzerinden canlı yayın yapmaya başlamıştı. Salgın süresince evlerinde olan müzikseverler hayranları oldukları şarkıcıların canlı performanslarını bu yayınlar sayesinde izleyebildi. Instagram’da yapılan canlı yayın konserleri milyonlarca kişiye ulaştı.

EBRU GÜNDEŞ’TEN ARD ARDA 2 KONSER!

Pandemi sürecinin etkisinin azaldığı ve normale dönülen şu günlerde birçok ünlü şarkıcı koronavirüs tedbirlerini alındığı mekanlarda sahneye çıkmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda Bodrum’da kızı Alara ile birlikte tatil yaparken görüntülenen Ebru Gündeş, konser sezonunu açan isimlerden biri oldu. En çok sahneye çıkan ve her sahnesinden yüz binlerce lira kazanan Gündeş, adeta sahnelerden uzak kaldığı 4 aylık sürenin acısını çıkarıyor.

Ünlü sanatçı hafta sonu Bodrum Gündoğan’daki bir otelde içerisinde yer alan lüks bir restoranda üst üste iki konser verdi. Sosyal mesafe kurallarına uygun hazırlanan alanda, Gündeş’i iki gecede bin 200 kişi dinledi. İlk kez 2020 yılbaşında kullandığı 4 tarafı LED’lerle kaplı sahnesine yeşil tulumuyla çıkan Ebru Gündeş, iki konserde de repertuvarı ve sahne şovuyla sevenlerini unutulmaz bir gece yaşattı. Geçmişten günümüze hafızalara kazınan şarkılarını seslendiren Gündeş, kimi zaman duygusal anlar yaşatırken kimi zaman ise yerinde duramadı.

Öte yandan Ebru Gündeş bir yandan da eskiden jüri üyesi olduğu yarışma O Ses Türkiye’ye hazırlanıyor. 2017 yılında ayrıldığı yarışma için ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın teklifini bir kez daha kabul eden Gündeş, yıl boyu süren sahnelerinin yanı sıra bir de yeniden O Ses Türkiye jüri üyeliğini devam ettirecek. Haftanın 4 günü yayımlanacak olan programda her gün farklı bir tarzla seyircisinin karşısına çıkmak isteyen Ebru Gündeş, güvendiği bir modacının yolunu tuttu. Ünlü isim, modacı Züleyha Kuru ile program için birbirinden şık elbiseler oluşturmaya başladı. Her daim şık sahne kıyafetleri, makyajı ve saçıyla dikkat çeken Gündeş, televizyondaki duruşu konusunda da bir hayli hassas davranıyor.

 

Başa dön tuşu