Ebru Gündeş, olay olan yalısından taşınıyor!

Ebru Gündeş, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptırdığı iddiası davalık olduğu yalısından taşınmaya karar verdi...

Takip Et:

Amerika’da İran yaptırımları davası kapsamında yargılanan ve bir süre hapis yazan Reza Zarrab’ın eşi Ebru Gündeş ile evlendiği dönemde aldığı yalıları, sonrasında davalık olmuştu. Beykoz, Kanlıca’da bulunan yan yana iki yalıyı eşi Ebru Gündeş’e hediye alan Reza Zarrab, iki yalı arasına geçiş yaptırmıştı. Ünlü çift, bu yaptıkları bu inşaat ile Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptırdığı iddiası davalık olmuştu.

Mahkemede avukatı aracılığıyla savunma yapan Ebru Gündeş, yalıların tabusunu eşi Reza Zarrab’a devrettiğini ve tadilatı da kendisinin yaptırmadığını söylemişti. Geçen yıl sonuçlanan dava sonucu 3 yıl hapsi istenen Ebru Gündeş beraat etmişti.

Kanal D ‘de yayınlanan 2. Sayfa programının haberine göre; Ebru Gündeş, son dönemde sık sık basında haberi çıkan yalıdan taşınmaya karar verdi. Yaklaşık 10 yıl önce 25 milyon liraya alınan yalılarda 9 yaşındaki kızı ve çalışanları ile birlikte yaşayan Ebru Gündeş’in yalıları 180 derece boğazı gören mükemmel bir manzaraya sahip.

KEMERBURGAZ’A TAŞINMAK İSTİYOR!

Eşi Reza Zarrab’ın Amerika’da tutuklanmasının ardından iyice kabuğuna çekildi. Kızı ile gözlerden uzak bir yaşam sürdüren ve zaman zaman kızı Alara ile eşi Reza Zarrab’ın yanına Amerika’ya giden Ebru Gündeş, yalıdan ayrılıp Kemerburgaz’a taşınmak istiyor. Kemerburgaz’da orman içinde 13 milyon liralık bir villa almayı düşünen Ebru Gündeş, aynı bölgede bulunan eşi Reza Zarrab’ın evine taşınmayı ise istemiyor.