Ebru Gündeş beraat etti!

Ebru Gündeş, izinsiz tadilat yaptığı gerekçesiyle adına açılan davadan beraat etti...

ebru-gundes-yali

Ebru Gündeş, Kanlıca’da bulunan denize sıfır yalısını Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı bir şekilde restore ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılmıştı. Bugünkü duruşmaya Ebru Gündeş’in avukatı Begüm Gürel, Gündeş’i temsilen katıldı.

Yalıda yaptığı tadilat nedeniyle hakkında 6 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açılan Gündeş’in avukatı, tadilatın yapıldığı sırada müvekkilinin işleri gereği şehir dışında olduğu ve yoğun bir konser döneminden geçtiğini belirtti. Ebru Gündeş’in hamilelik dönemine denk gelen davanın müvekkili için oldukça sıkıntılı zamanlar geçirdiğini ifade eden avukat Gürel, Ebru Gündeş’in yapılan tadilat hakkında hiç bir talimat ve emri olmadığını söyledi.

Mahkeme iki tarafı da dinleyerek şarkıcı Ebru Gündeş’in kasten suçu olmadığı ve suç unsuru oluşturmadığı gereğince beraatine karar verirken diğer sanık Hakkı Süha Gökdemir hakkında mülk sahibinin izni ve tadilata izin vermemesinden dolayı yaptığı izinsiz tadilat suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası ve 80 lira para cezasına çarptırıldı. Gökdemir’in cezası 5 yılın altında olduğu için ve herhangi bir tekerrürü olmadı gerekçesiyle cezası ertelendi.

Reza Zarrab 2011 yılında aldığı toplam 9 parsellik yalının tapusunu eşi Ebru Gündeş’in üzerine yapmıştı. Tarihi eser olarak daha önce tescillenen yalıda izinsiz tadilat çalışması yapıldığı gerekçesi ile tapu sahibi Ebru Gündeş hakkında hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Bugünkü yapılan duruşmada Ebru Gündeş’in yapılan tadilat ile ilgili bilgisi ve emri olmadığı gerekçesiyle davadan beraat etti.