Dünyayı saran koronavirüs bu mahalleye giremedi

Takip Et:
Dünyayı saran koronavirüs bu mahalleye giremedi
Dünyayı saran koronavirüs bu mahalleye giremedi

Muhtar Kara, “Ulusumuz da temkinlere geçim sağladı. Elhamdülillah bugüne kadar koronavirüs semtimize girmedi, bundan sonra da giremeyecek” dedi.

Çin’in Vuhan şehrinde ortaya çıkıp, dünyayı saran ve Mart ayından itibaren Türkiye’de de bakılan koronavirüse, Erzurum’un Köprüköy ilçesine bağlı Aşağı Çakmak Semti’nde yakalanan olmadı. 10 haneli, 85 popülasyonlu semtte Muhtar İbrahim Kara, valilik ve kaymakamlıktan gelen direktifleri yerine getirip, yayınlanan genelgelerdeki temkinleri birebir yerine getiriyor.
Muhtar Kara’nın sıraya koyduğu mahalle durgunlarından sırası gelen, 20 km uzaklıktaki ilçe merkezine gidip, siparişleri alıp, geri geliyor. Her sene başta İstanbul, Ankara olmak üzere büyük şehirlerden memleketlerine gelenlere “Bu yıl gelmeyin” önerisinde bulunan Muhtar Kara, Ankara’dan gelen bir aileyi ise 14 gün karantina altında yakaladı.

HER ŞEYİ DEVLETE BIRAKMAYACAĞIZ

Köprüköy Kaymakamlığı tarafından koronavirüs teftiş kuruluya alınan Muhtar İbrahim Kara, “Önlemlere uymaktan başka kurtuluş yolumuz yok.
Bu mevzuda yalnızca ben değil azalar ve cami imamı da zaman zaman ihtarda bulunuyor. Önlemlerden başka çıkış yolumuz yok. Her şeyi devlete bırakmayacağız. Aldığımız temkinler sayesinde semtimizde bugüne kadar virüs vakası bakılmadı. Aldığımız önlemlere ulusumuzda itinayla geçim sağladı. Bugüne kadar koronavirüs semtimize girdi, allahın izniyle bundan sonra da giremez” dedi. 

.