Dune, The Batman, The Flash Gibi Filmler Bir Kez Daha Ertelendi

Takip Et:
Dune, The Batman, The Flash Gibi Filmler Bir Kez Daha Ertelendi
Dune, The Batman, The Flash Gibi Filmler Bir Kez Daha Ertelendi

Warner Bros. pandemi sebebiyle vizyon takviminde ehemmiyetli farklılıklar yaptı. Denis Villeneuve imzalı Dune 1 Ekim 2021’e, Robert Pattinson’lı The Batman ise 4 Mart 2022’ye ertelendi. 1 Nisan 2022’de vizyona girmesi beklenen The Matrix 4 ise 22 Aralık 2021’e çekildi.

Yeni normalleşme sürecinin başlaması ile beraber mart ayından beri kapalı olan sinema salonları kapılarını yine açtı. Pandemi sonrası vizyona giren ilk büyük yapım olan Tenet’ın gişede hayal kırıklığı yaratması ise büyük bütçeli filmlerin gişede bütçelerini karşılamasının muhtemel olmayacağını gözler önüne serdi.
cephesinden beklenen haber sonunda geldi. Buna göre 18 Aralık’ta vizyona girmesi tasarlanan Dune filmi, 1 Ekim 2021’e ertelendi. Böylece film ilk başta planlanan vizyon tarihinden takribî bir sene sonra izleyici ile buluşacak.

Dune Filminin Yanı Gizeme The Batman, The Flash, Shazam! 2 Gibi Filmler de Ertelendi

The Batman

Ancak Warner Bros.’un erteleme kararı Dune ile de sınırlı kalmadı.
Filmin pandemi sebebiyle ara verilen prodüksiyonuna geçtiğimiz haftalarda yine başlanmış olsa da, Robert Pattinson’ın Covid testinin pozitif çıkması prodüksiyonun bir defa daha sekteye uğramasına neden olmuştu.

Coşkuyla beklenen yeni Batman filmini 2022’ye erteleyen Warner Bros., daha evvel 2022’ye ertelediği The Matrix 4‘u ise yine 2021’e çekti. Lana Wachowski’nin yazıp idarediği yeni Matrix filmi 22 Aralık 2021’de vizyona girecek.

DC’nin beğenilen kahramanlarını bir araya getirecek olmasıyla bir Flash filminden ziyade bir Justice League filmini anımsamasıyla coşku yaratan The Flash, 3 Haziran 2022’den 4 Kasım 2022’ye ertelendi.

Shazam! 2, 4 Kasım 2022’den 2 Haziran 2023’e ertelenirken, Dwayne Johnson’ın başrolünü üstleneceği Black Adam filmi ise vizyon takviminden çıkarıldı.
Filmin sonucunun ne olacağını bekleyip bakacağız.

Kaynak: Collider

.