Dune ertelendi

Takip Et:
Dune ertelendi
Dune ertelendi

 

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en ehemmiyetli yapıtları arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye adapte edilen “Dune” filmi için coşkulu bekleyiş sürüyor.

Geçen yıl, serinin Denis Villeneuve önderliğinde yine sinemaya geleceği duyurulmuş ve bu, herkesi heyecanlandırmıştı. Bugün ise merakla beklenen filmin vizyon tarihinin ertelendiği duyuruldu.

Dune

“Dune” mevzusu

Daha ilk film hakkında pek bir bilgi yokken ikinci filmin dahi senaryosunun yazıldığı haberi gelen iddialı bu yapım, uzak bir gelecekte, ailesi çöl seyyareyi Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in öyküsünü mercek altına alıyor.

Seyyareler, rakip aileler tarafından galaksinin değişik noktalarında idarenmektedir.
Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın neticesinde Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis hakimiyetini yine kazanması için bir başkaldırı başlatırken tüm aşamanın seyrini olasılığını da yakalayacaktır.

Dune

“Dune oyuncuları”

Coşkuyla beklenen “Dune” filminin başrollerinde; Timothée Chalamet, Zendaya, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi adlar yer alıyor.
Ancak tüm dünyayı tesiri altına alan ve büyük bir sıhhat tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını sebebi ile pek çok yapımda olduğu gibi Dune da ertelendi. Şayet yeni  bir ertelenme yaşanmazsa filmin 1 Ekim 2021 tarihinde vizyona girmesi tasarlanıyor.

Filmin fragmanını hemen aşağıdan seyredebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha aşırısı için takipte kalın.

.