‘Dondurmam Buz Gibi Buz’ klibi yayınlandı!

15 Mart'ta vizyona girecek Turkish Dondurma filminin Dondurmam Buz Gibi Buz adlı klibi yayınlandı...

turkish-dondurma

Turkish Dondurma filmi beyaz perdeye girmek için gün sayarken filmin başrol oyuncularının birlikte seslendirdiği “Dondurmam Buz Gibi Buz” adlı film şarkısına filmin kamera arkası görüntüleriyle kahkaha dolu ve eğlenceli bir klip çekildi.

Yönetmenlik koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu, Turkish’i Dondurma, 15 Mart tarihinde sinema severlerle buluşacak. Film dram, komedi, tarih içermekte. Film 1. Dünya Savaşı yaşanırken, Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün hayatını ele alıyor. Eğlenceli ve bir o kadarda dramatik bir yaşantı süren iki Türk’ün yaşamının sinemaya uyarlandığı yeni filmi Turkish’i Dondurma’yı ekranlara taşıyor.

15 Mart’ta vizyona girecek Turkish Dondurma filminin kamera arkası görüntüleri kullanılarak, “Dondurmam Buz Gibi Buz” adlı film şarkısı için kısa bir klip hazırlandı. Şarkıyı filmin başrol oyuncuları olan; Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu seslendiriyor. İçerdiği dram öğeleriyle izleyecileri derinden etkileyecek sahneler ile Turkish’i Dondurma filmi; Avustralya’da yaşayan Dondurmacı Mehmet ile Deveci Ali’nin hayat hikayelerini ele alıyor.

İki arkadaşın gurbette, ülkelerinden binlerce kilometre ötede verdikleri hayatta kalma mücadelerini ele alan filmde, Osmanlı İmparatorluğu’na destek olabilmek için var güçleriyle mücadele etme çabası içindelerdir. Savaşın en acı yüzünü gösteren Turkish’i Dondurma, (Ali Atay) Dondurmacı Mehmet ve (Erkan Kolçak Kösdendil) Deveci Ali’nin birbirleriyle ve dillerini, adetlerini, geleneklerini ve yaşantılarını bilmedikleri yabancı bir ülkede çevresine güzellikler katmayı da ihmal etmemekte. AYLA filminin yönetmen koltuğunda oturan Can Ulkay, uzun bir sürenin ardından yeniden dramatik bir film ile karşımıza geliyor. Turkish Dondurma başrollerini Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu ve Will Thorp’un taşımakta. Turkish’i Dondurma, 15 Mart’ta, 81 ilde gösterime girecek.

turkish-dondurma-filmi turkish-dondurma-izle