DOLUNAY’IN YILDIZLARI CAN YAMAN VE ÖZGE GÜREL’DEN SAMİMİ CEVAPLAR!

Star TV ekranlarında yayınlanan Dolunay'ın Nazlı'sı Özge Gürel ile Ferit karakterine hayat veren Can Yaman Star Life magazin müdürü Sinan Güzel'e konuştu.
 
Set arkasında nasıl Nazlı ve Ferit, keyifli bir set arkası var?
 
Özge Gürel: Bu bir şans bence, sorun yok tabi çok yoğun çalışıyoruz ama keyfimiz yerinde, bu da büyük bir lüks. Burada bir keyifsizlik olduğunda bu bütün hayatınıza yansıyor çünkü uzun saatler biraradasınız.
 
Can Yaman: Bazen uyandığınızda, ayaklarınız gitmez ya, böyle bir şey asla yok bu güzel bir şey. Setimizde herkes çok eğlenceli, mizah anlayışı yüksek insanlar var setimizde. Bütün oyuncular, yönetimimiz, setteki ekip öyle.
 
Özge Gürel: Mezdekeyle çalışıyoruz .
 
Can Yaman: Hoparlörden müzik çalıyoruz, eğleniyoruz.
 
 
Mutfakla aranız normalde nasıl ?
 
Özge Gürel Benim muazzam, aşk yaşıyorum, yemek yemeği de yapmayı da çok seviyorum. Mutfakta vakit geçirmeyi, insanları doyurmayı misafir ağırlamayı çok seviyorum.
 
Can Yaman: 4-5 sene önce daha fazla mutfağa girerdim, baba tarafı Arnavuttur, babam çok marifetlidir. Ben de bir ara merak sarmıştım. Babamın yanında da iyi bir staj yaptım.
 

Sette ekip arkadaşlarına sürpriz yapıyor mu Özge Gürel?

Can Yaman: Bizde kahve kardeşliği var birbirimize kahve alıyoruz.

Özge Gürel: Eve erken gönderseler yapacağım yemek.

Çok iyi sarma yapıyormuşsunuz…

Can Yaman: Annem dedi ki sen yap ben de yapayım babaannen de not versin… Babaannem de benimkini beğendi.

Özge Gürel: Peki nasıl sardın şimdi böyle patlıcan gibi mi oldu yoksa incecik mi oldu.

Can Manay: İçini çiğ bırakmadım, uzun süre kavurdum. Yaprakları da özenli seçtim baya 3-4 saat sürdü. Babamın da yardımı oldu bunu burada açıklıyorum.

Özge Gürel:Ben çok detay insanı değilim, sarma sarmak bana çok meşakkatli geliyor ben detaylarla uğraşmayacağım tencere yemeği patlıcan oturtma yapıyorum. İşçiliği ile uğraşmayacağım yemekleri seçiyorum.

Can Yaman: En basit yemeklerde bile özenmek gerekiyor, bir omlet bile yapsanız.

Özge Gürel: İdeal erkek, mutfakta kadının işine karışmayan erkektir, “çok güzel olmuş”la sınırlandırmalı.

Oyunculuğa başlama hikayeniz nedir, yakın nostalji yapsak biraz?

Özge Gürel: Kısmete çok inanıyorum, hayat domino taşı gibi, bir şey diğer olayları tetikliyor. Benim de öyle oldu, planlarım arasında oyunculuk yoktu. 2011 yılında Oyunculuk derslerine başlamıştım, ama oyunculuktan ziyade amacımız, dram öğrenmek , oyuncu hissiyatını öğrenmekti. Kamera arkasında olmak istiyordum. Bir kaç ders sonra Özay aradı fotoğrafım olup olmadığını sordu. Pek yapıma gönderilecek fotoğraflar değildi. Yine de yolladık. Ve bir auditiona çağrıldım, daha önce hiç deneyimim yoktu. Oynadım ve sonrasında sözleşme imzalayalım dediler. Bu şekilde başladım.

 

Can Yaman: Detaylar farklı ama hikaye benziyor. Ben Avukatım şuan iki tane ortağım var ofisimiz var, ben şu ara aktif değilim duruşmalara katılmıyorum. Bize hukuk fakültesinde de tavsiye edilen bir şeydi, oyunculuk dersi. Benim hep aklımda olan bir şeydi oyunculuk dersi almak. Şansım, şimdiki menajerlerimle tanışıp onların bana ders vermeyi istemeleri sonucunda derslere başlamamız. Hoşuma da gitti. İlk işlerim Gönül İşleri’ydi. Çok iyi bir kadrosu vardı. Yönetmenimiz beni beğenmiş, bir ay karaktere hazırlandık. Bu şekilde serüven başladı.

Sevgililerinizle aranızda kıskançlık oluyor mu ?

Özge Gürel:Hiç. Biz gerçekten iş yapıyoruz. Bunun çok bilincindeyiz ben de Serkan da. Günlük hayatımızdaki davranışlarımız önemli. İşimizde belli kurallarım var, alanım var işimi seviyorum, o da işini seviyor. Kesinlikle benim buna müdahale etmem mümkün değil, bu tartışmaya açık bir konu da değil. Herkes işini yapıyor. Günün sonunda birlikteyiz, mutluyuz. Dizideki hali ile oynadığı karakter ile onu yargılamanın altı bana çok dolu gelmiyor. Ben Serkan’la birlikteyim oynadığı karakterle birlikte değil. Biz birbirimizi çok iyi tanıyoruz artık. Bu iş bize ne katar kendimizi nereye taşıyabiliriz, odağımızda bunlar var.

 

Can Yaman: Başka bir kafada oluyorsunuz, aynı dili konuşuyoruz. Bir çok arkadaşım beni davet ettiklerinde setim var dediğimde onları oyaladığımı zannediyorlar. Hayatınızda oyuncu biri olduğu zaman halden anlıyor gerçekten. Benim kıskançlığım kötü huylu bir kıskançlık değil, kendimi daha iyiye yönelten bir kıskançlık. Bir şeyi yapıyorsanız daha iyi yapma şeklinde bir kıskançlık. Herkeste bir kıskançlık duygusu var ama bunu nasıl yansıttığınız, nasıl idare ettiğiniz ile ilgili bir konu. İlişkide kıskançlık olsa bir ilişki zaten yürümez. Şuan konuştuğumuz bir ilişki varsa o zaten kıskançlık olmadığındandır.

Dolunay’da ilerleyen bölümlerde ne olacak?

Özge Gğrek: Karakterler çatışıyor zaten, bu çatışma güzel ama bu çatışma da çekici geliyor. Nazlıda olmayan şeyler Ferit’te, Ferit’te olmayan özelliklerse Nazlı’da var. İkisi için de yabancı huylar bunlar. Birbirlerinden bir şey öğrenme durumları da var. Bu çatışmayı tutmak istiyoruz biz, bakalım.

Can Yaman: Detaylarda çatışma olsa da aslında konunun bütününü düşündüğümüzde birbirilerine benzeyen karakterler. Ikisi de başarılı olmak isteyen, idealleri olan karakterler.

 

Dizide gelinlik giydiğinizde ne hissettiniz, gerçeğini giyseydim duygusu oldu mu?

Özge Gürel: Hiç öyle hissetmiyorum, hatta öyle sahneler daha teferruatlı olduğu için saç makyaj hazırlığı daha uzun sürüyor. Ve burada zamanla yarışıyoruz. Önceliğimiz bu oluyor.

Can Yaman: Bu tarz sahneler zor oluyor, genelde tüm kastın yer aldığı zor sahneler oluyor.

Gerçek hayatta çok konuşan erkek itici mi çekici midir?

Özge Gürel: Çok çekici gelmez heralde.

Can Yaman: Ne konuştuğunuza bağlı, çok konuşup boş konuşuyorsanız olmaz, ama espri yapıyorsanız karşı tarafın hoşuna gider. Genellikle standup gösterilerinde de erkekler ağırlıkta. Boş konuşmadığınız sürece çok konuşmanızda bir sıkıntı yok.

Özge Gürel: Kadınlar daha detaylı anlatım seviyor, Serkan’ın bir kelimede anlatacağı bir şeyi ben yarım saat anlatabiliyorum. Sanırım erkeğin az konuşması bundan kaynaklanıyor.

 

Can Yaman: Çok doğru söylüyor, Beste bazen bana bir şey anlatıyor söyledim ya diyor, dinlememişim J Ben net söylüyorum ne söylenmesi gerekiyorsa. Annemde de o var, bana 3-4 gün sonra söylemesi daha mantıklı olan bir şeyi alakasız bir yerde söylüyor.

Çocukluğunuzda sokakta oynar mıydınız?

Özge Gürel: Evet, her şeyi oynardık. Herkesin birbirini tanıdığı küçük bir mahallede büyüdüm. O benim en büyük lüksümdü sanırım. Kız oyunları vardı biz bebeklerimizle oynardık ya da saklanmaç.

Can Yaman: Ben sadece top oynardım. Anaokulunda falan çok saçma geliyordu boyama, sadece topla ilgilenen bir çocuktum.

 

Hangi takımlısınız?

Can Yaman: Beşiktaş.

Özge Gürel: Fenerbahçe

Can Yaman: Fenerliyim diyor bir tane oyuncu söyleyemez J

Özge Gürel: Çocukluğumdan beri Fenerbahçeliyim, kendimi yakın hissediyorum. Serkan koyu bir Beşiktaşlı çok düşkün.

Kötü karakter gelse kabul eder misiniz bundan sonra?

Can Yaman: Bu biraz oyuncu menajerliği ile ilgili bir konu, sizin kariyerinizle ilgili bir konu. Şuan buradayım iki sene sonra beni nereye taşıyacak şeklinde detaylı düşünülmesi gereken bir konu. Bu benim tek başıma verebileceğim bir karar değil. Dolayısıyla riskli, o günün şartları ile yapımcısına, ekibine göre iyi düşünülmesi gereken bir karar. Kötü karakter diziden ziyade filmde olabilir, filmde daha cesur olabiliyorsunuz. Dizilerde oynayamayacağınız karakterleri filmlerde oynayabiliyorsunuz. İkisi farklı bir kariyer.

Özge Gürel: Benim önceliğim proje gerçekten, o kötü karakter bana iyi gelecekse, kendime bir şeyler katmama faydası olacaksa. Ve kariyer yolculuğunda bana katkı sağlayacaksa neden olmasın. Ama bizde şu algı oluyor, iyi kız algısı yapıştıktan sonra seyirci seni öyle görmek istiyor. Ben denemek çok isterim, dediği gibi dizide değil ama sinemada yapmak daha iyi olabilir.

Can Yaman: Ben daha Beşiktaşlıyım deyip de futboldan anlamayan kadın görmedim. Bir kadın Beşiktaşı tutuyorsa, muhakkak futbolla ilgileniyordur.

Sosyal medyada büyük kitleleriniz var. Neye bağlıyorsunuz? Hayranlarınızla ilişkileriniz nasıl?

Özge Gürel: Ben ektra bir şeyler yapmaya biraz karşıyım, ben Özge Gürel’im, Nazlı ya da Öykü değil. Bu şekilde bilmelerini istiyorum. İçimden ne gelirse onu yapıyorum, istemezse yapmıyorum. Bunu korumaya çalışıyorum.

Can Yaman: Sosyal medyam biri baksa benle ilgili bir fikir edinemez. Insanlar sosyal medyaları onların kimliğiymiş gibi davranıyor ama bu kadar kafaya takmamak gerekiyor. Bulunduğumuz konum gereği yüzde yüz açık olamayız zaten.

Özge Gürel: Basit bakıyoruz bence sevdiğimiz şeyleri paylaşıyoruz, onlar gibi.

Can Yaman: Sektörde aldığınız en iyi tavsiye ne diye sormuşlardı bir keresinde, “fragmanı paylaş” demiştim.

 

Son olarak Dolunay izleyicilerine söylemek istediğiniz bir şey var mı?

CY & ÖG: Dolunay yeni gününde her pazar yeni bölümleri ile sizleri bekliyor, kaçırmayın!

 

Can Yaman-Özge Gürel Starlife Röportajı: