Doğa Rutkay “Çocuktan Al Haberi ” Başlıyor!

Takip Et:
Doğa Rutkay “Çocuktan Al Haberi ” Başlıyor!
Doğa Rutkay “Çocuktan Al Haberi ” Başlıyor!

Çocuktan Al Haberi programı Doğa Rutkay ‘ın sunumu ile 3 Ekim itibari ile Show TV’de başlıyor. Her cumartesi ve pazar günü saat 17’de ekranlara gelecek olan programda çocuklar kendilerine sorulan suallere kendilerince cevaplar verecekler. Çocuktan Al Haberi formatı ilk olarak 1998 senesinde Berna Laçin’in sunumuyla yayınlanmıştı. Bergüzer Korel, Açelya Akkoyun ve Evrim Akın’ın da bir dönem sunduğu Çocuktan Al Haberi programı bu defa Doğa Rutkay’ın sunumuyla ekranlara dönüyor.

Doğa Rutkay Kimdir?

Mutluluk Verici Bir Tecrübe

Doğa Rutkay verdiği bir müzakerede Çocuktan Al Haberi programını kabul etmesini sağlayan kriterleri şu biçimde açıkladı;

“Elbette çocuklar! Sonra da bu mükemmel formatın bir parçası olmak görüşü, kendimi öğrendim öğreneli televizyonda olmayı; bir programın mesullüğünü almayı çok hoşlanıyorum.
Daha sabırsız, daha ivedici olan şahsiyetim son derece sakinledi ve çabuk etmeden evvel düşünecek uzun uzun zamanlar yarattım kendime. Sanıyorum esneyen zaman kavramı analığımın en hoş armağanlarından biri oldu bana.

Kendimi öğrendim öğreneli gayretli, ayakları yere basan basit yılmayan çabacı bir bayandım… Anne olduktan sonraysa; kendimi yine keşfettim. Her şey ‘daha da fazla’ oldu sanki. Uykusuzluğa, açlığa, bitkinliğe olan direnme eforum beni afallamışa çevirdi.
Kimi büyüklerim çok afacan olduğumu açıklarken bazıları da çok akıllı bir çocuk olduğumu açıklar. İnanın ben de bütün neticeye erişemedim: Ancak şundan eminim; sevgi dolu, çok keyifli ve iyi gayeli bir çocuktum. Düşene gülmeyip yerden kaldıran, büyüklerini bakınca kendine çeki kumpas veren, kaidelere uyan ama hep hürlüğünün peşinde olan ve müthiş bir hayal dünyasına sahiptim. Minik Doğa şimdikine hâlâ çok benziyor. Yalnızca boyum, kilom ve usum uzadı” cümleleri ile cevap verdi..