Ana Sayfa Magazin Doğa Rutkay: "Bu konuda tutucuyum!"

Doğa Rutkay: “Bu konuda tutucuyum!”

2014 yılında evlenen Doğa Rutkay ve Kerimcan Kamal çifti, geçtiğimiz yıl yaz aylarında ikiz bebekleri Piraye ve Rutkay Kerim’i kucaklarına almıştı. Bugün 2. Sayfa programına katılan sevilen oyuncu Doğa Rutkay, aile hayatına dair özel açıklamalarda bulundu.

Doğa Rutkay’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:

“Televizyon, telefon ve tabletin doğru olmadığını düşünüyorum. 1,5 yıl olacak teknoloji yok. Yemek yerken ellerimizde kukla oluyor. Ben çocukluğumdan örnek alıyorum. Kendi kendimi oyalamayı çok erken öğrendim.”

“Babaları heyecanlanıyor anlıyorum. Çocuklara oyuncak almış. ‘Kerimcan biz bunları ayıralım. Her gün bir oyuncak vermek değil. Hepsini toplu vermeyelim de, her hafta birer tane verelim’ dedim. Bir anda her şeyi önlerine yığmak istemiyorum.”

“41 yaşındayım, elimdekini paylaştığım zaman mutlu oluyorum. Çocuklar da bunu öğrensin istiyorum.”

“Her sabah çıkıyor mutlaka bir ağacı, çiçeği yada yaprağı uzun uzun anlatıyorum. Onları görünce sarılacağız, çimlere dokunacağız, güneşe bakacağız… Ben de böyle büyüdüm. Ne şansıyım ki, eşim de öyledir… Onları böyle büyütüyorum. İleride bir faydası olur mu bilmiyorum, inşallah olur.”

“5 yıldır bizimle yaşayan bir ablamız vardı. Evlendiğimiz günden itibaren bizimleydi. Ben ona çok güveniyordum. Neredeyse ikinci annem gibiydi, diğer kolum gibiydi… O şuanda bizimle.”

“Ben Ankara’nın Olgunlaşma Enstitüsü’nde anaokuluna gittim. Maddi durumumuz olmadığı için annemle babam beni oraya vermişti. B,ir sürü farklı çocukla oynuyordum. Çok ufkum genişti. Okul konularına hakim değilim, araştırmadım. Sanıyorum ki 3 senem var önümde. Dadılara para vermekten ziyade onlar için birikim yapıyorum. Oyuncu olduğum için değişik kostümlerle değişik sesler çıkarıyorum. Onları oyalamaya çalışıyorum.”

“Kesin konuşmamak lazım. Herkes alım gücüne göre… Kimisi İngilizce konuşan bir dadı alıyor. Ben ona da karşıyım. Benim ana dilim Türkçe, Türkiye’de yaşıyorum. Onların da önce bizim dilimizi konuşmalarını istiyorum. belki anaokulunda İngilizce ders aldırabilirim. Şuanda bu konuda tutucuyum diyebilirim.”

“Devlet okuluna göndermeyi çok istiyorum. Hiç karşı değilim. Hatta oturduğum yerde birkaç tane arkadaşlarımın gönderdiği okul var. Ben kolejde okudum, özel okullarda okudum ama ben bursluydum. Keşke benim çocuklarım da öyle bir efor sarf etseler. Kendi alın terleriyle eğitim görseler. Şımarık olsunlar istemiyorum. Efendi, mutlu çocuklar olsunlar. Kesin olduğum tek şey teknoloji ve erken İngilizce eğitimi.”

“Çok uykusuz gecelerim oldu. Uyku eğitimi çok önemli. Ben onları kendi odama almıyordum. Onların odasına yatak yaptırmıştım. Sorunu öyle çözdüm.”

“Çocuğu saklama olayları da bana göre değil. İlk ben doğurmadım, son da ben değilim. Milyonlarca bebek dünyaya geliyor. Ben toplumca sevildiğimi düşünüyorum. Sokağa çıktığımda sarılıyorum. Niye Rutkay Kerim ile Piraye bunu daha erken yaşta yaşamasın ki?”

“Ben doğuma giderken 98 kiloydum. Benden 2 tane daha vardı. Hep beraber doğuma gittik. 24 kilo verdim. İyi beslendim ve bol bol yürüdüm.”

Son Eklenenler

Fantastic Beasts 3 çekimlerine başlandı

Harry Potter serisinin evvelini mevzu alan ve başrolünde Oscar mükâfatlı Eddie Redmayne‘ın yer aldığı Fantastic Beasts serisinin yeni filmi merakla bekleniyor. Bugün ise ülkemizde “Inanılmaz Canavarlar” ismi ile gösterilen serinin yeni filmi Fantastic Beasts and Where to Find Them 3’nin çekimlerine başlandı. Hakikatinde filmin çekimlerinin daha evvel reelleştirilmesi gerekiyordu. Başlangıçta, senaryonun tertip edilmesi için prodüksiyon beklemeye alındı. Ancak tüm dünyayı tesiri altına alan ve büyük bir sıhhat tehdidi oluşturan Koronavirüs salgınının her alanda olduğu gibi sinema sektöründe […]

.

Run yayın tarihi belli oldu

Hulu, yeni orijinal yapımı “Run”ın yayın tarihini duyuran bir videoyu, resmi YouTube kanalından paylaştı. Rejisör koltuğunda Aneesh Chaganty’nin oturduğu yeni fobi filminin senaryosu, yeniden Aneesh Chaganty ve Hoşlan Ohanian tarafından kaleme alınıyor. 31 Ekim 2018’de çekimleri başlanan filmin oyuncu kadrosunda; şu gizemeler Netflix’in “Ratched” dizisiyle isminden söz ettiren Sarah Paulson, “My Awkward Sexual Tension” ve “Shall We Dance” gibi yapımlarda bulunmuş Onalee Ames, Kiera Allen, Pat Healy, Erik Athavale, Bradley Sawatzky, Carter Heintz gibi adlar bulunmakta.

Yasak Elma 78. bölüm fragmanı yayımlandı

Fox TV’nin beğenilen dizisi Yasak Elma, ilk olarak 2018 senesinde izleyici karşısına çıktı. Tüm dünyayı tesiri altına alan ve büyük bir sıhhat tehdidi oluşturan Koronavirüs suratından çekimlerine ara vermişti. Geçen hafta ise 3. sezonuyla, Koronavirüs pandemisinden sonra ilk kere izleyici karşısına çıktı. Pandemi sonrası 4. kısım olacak 78. kısmın fragmanı ise Fox TV’nin resmi YouTube kanalından paylaşıldı. Rejisör koltuğunda Neslihan Yeşilyurt’un oturduğu dizinin senaryosu, Melis Civelek tarafından kaleme alınıyor.

Taiso Samurai animesinden yeni fragman yayımlandı

MAPPA’nın yeni orijinal animesi olan jimnastik temalı Taiso Samurai geliyor. Zombie Land Saga yapım takımının yeni projesi Taiso Samurai’dan yeni fragman yayımlandı. Geçtiğimiz dakikalarda anime ile alakalı yeni ayrıntılar paylaşıldı. Taiso Samurai mevzusu 2002’de geçen öykü, Japon erkek jimnastik ekibinin en daha önceki azası 29 yaşındaki sporcu Shotaro Aragaki’yi odağına alıyor. Yaşından dolayı artık daha öncekisi gibi rekabet edemeyen Shotaro Aragaki’nin koçu Noriyuki Amakusa, onu emekli olmaya çağırır.

Bir Ay Masalı 2. fragmanı yayımlandı

Orijinal içeriklerine ağırlık vermeye devam eden Netflix, bu kere de Over the Moon Bir Ay Masalı isimli animasyon filmiyle karşımıza çıkıyor. Müzikal cinsinde olacak animasyonun ikinci fragmanı, Netflix’in resmi Youtube hesabında paylaşıldı. Bir Ay Masalı mevzusu Bir Ay Masalı, efsanevi Ay Tanrıçası’nın reel olduğunu babasına ispatlamak isteyen genç bir kızın öyküsünü ele alıyor. Ay Tanrıçası’nın gerçekten var olduğuna inanan ve hem bunu ispatlayıp hem de Ay Tanrıçası ile tanışmayı hayal eden genç kız, bunun için bir roket inşa ederek Ay’a […]

.

Yaşam