Magazin

DİLAY KORKMAZ YAZDI: İYİ ORTA GOL GETİRİR

Birkaç tane dini imanı para olmuş, hayattaki değer yargılarını kaybetmiş, duygu ve insandan anlamayan yoksun insanın ‘reklam aşkı’ dediği  ilişki, yaklaşık bir yılı aşkın süredir devam etmekte…

 

 

İlk önce Metin, Brezilya’ya Adriana’nın ailesiyle tanışmaya gittiğinde herkes şoka girdi. Yetmedi üzerine Adriana Türkiye’ye gelip Metin’in ailesiyle yemek yedi. Fotoğrafları gördüğümde gözlerinin içi gülen bir kadın vardı. Aşkın ruhuna ve bedenine kattığı nefis güzellik ve huzur duygusu Adriana’yı ele geçirmiş gibi duruyordu… Bizim Türk erkekleri kadından anlamıyor dediğimiz noktada Metin öyle bir hamle yaptı ki herkes kıskançlığından ne diyeceğini şaşırdı. Neymiş? Metin reklam yapıyormuş. Adriana’nın reklama ihtiyacı mı var? Adriana’nın kaşesi bizimkilere benzemez! O yüzden Metin böyle bir topa girmezdi. Yalandan reklam için aşk yaşayan çiftlerden bahsediyorum! Adriana bizim zengin iş adamlarıyla olsa kimse ses çıkarmazdı. Neden? Herkesin aklı fikri para olmuş. Duygu var ise işin içinde, kalp var ise herkes arkasına yaslanacak bir kere… Kaldı ki Metin Hara  ‘Benim’ diyen iş adamlarını kültürü ile döver!! Kadına saygısı ve ilgisi ile diz çöktürür (Adriana’yı sırtından öptüğü fotoğrafı hatırlatırım.)

 

 

 

Bizimkiler de laf olsun diye alnından öpüyor sanki anlamını çok biliyor ve uyguluyormuş gibi…  Siz erkekler daha aynı dili konuştuğunuz, aynı kültürü paylaştığınız yurdum kızını elinde tutmayı başaramazken adam dünya starını kendine aşık etti.. Bizimkiler de daha kendi kendine aşk arasınlar.

 Yoldaki çiçekçiden çiçek alan, elinde kâğıda sarılmış çiçekle kapıyı çalan aşıklar kalmadı mı dersiniz?  Cevaplarınızı dilay@magazinn.com adresine veya Instagram hesabım @dilaykorkmazz adresine bekliyorum.

Ee tabi bazı ilişkiler başlarken bazıları da bitiyor… Geçtiğimiz günlerde sosyal medya da bir caps gördüm ‘Evlenmeyecekseniz ayrılın da piyasa hareketlensin’. 

 Bu hafta kapanışı moda ile yapmak yerine sizlere naçizane 5 öneride bulunacağım:

1-      Kendinizde fazlalık hissettiğiniz her şeyden kurtulun.

2-      Yüreğinizde hissettiğiniz her duygu gerçektir.

3-      İstediğiniz her ne ise bir gün gerçek olacaktır… Olmayacak olsa Allah o hissi içinize doğurmazdı.

4-      Her zaman ekstra bakımlı olmakta yarar vardır.

5-      Sevdiğiniz her şeye saygı duyun. Duymayan insanlara fazla tevazu göstermeyin.

 

Dip not: Bu haftanın şarkısı Doğan Canku – Ayrılık

#neşeylekalın

 

 

DİLAY KORKMAZ'IN DİĞER YAZILARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

İlgili Haberler

Başa dön tuşu