Dilara Tezel: Yağmur Aşık beni tekmeledi!

Yağmur Aşık ve veteriner Dilara Tezel arasındaki davada ilk karar çıktı...

Takip Et:
yağmur aşık

Eski milli futbolcu Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Aşık, veterinere tedavi ettirmek için getirdiği baykuşu yüzünden kavga etmişti. Yağmur Aşık, mahkemelik olduğu kavga dolayısıyla geçtiğimiz gün hakim karşısına çıktı. Hakim, iki tarafı da dinlese de, bilirkişi tarafından kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiği kararını vererek davayı erteledi.

Yağmur Aşık, yaklaşık iki yıldır beslediği baykuşunu sağlık kontrolü amacıyla veteriner hekim olan Dilara Tezel’e götürdü. İddialara göre veteriner hekim Dilara Tezel, Yağmur Aşık’ın bulduğu baykuşun koruma listesinde olan bir tür olduğunu söyledi. Bakanlığa haber verilmesi gerektiğini söyleyen veteriner hekim ile Yağmur Aşık arasında tartışma yaşandı.

İddialara göre Yağmur Aşık, veteriner hekim Dilara Tezel’e saldırdı. Önceki gün görülen davada savcılık, Yağmur Aşık’ın kasten yaralamadan 6,5 yıla, veteriner hekimin hakkında ise tehdit suçundan 3,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Veteriner hekim Dilara Tezel, “Yağmur Aşık saçımı çekti, beni tekmeledi” dedi. Hakim ise iddiaların araştırılması için kamera kayıtlarının incelenmesine karar verdikten sonra davayı ileri tarihe erteledi.