Deprem anında canlı yayına devam ettiler!

Bugün İstanbul'da gerçekleşen deprem sırasında Ntv, CNN Türk ve Habertürk TV'nin spikerleri canlı yayını kesmeyerek soğukkanlı tavırlarıyla taktir topladı...

Takip Et:

Bugün 14:00’da Silivri merkezli gerçekleşen deprem büyük korkuya sebep oldu. 5.8 şiddetinde olduğu tespit edilen deprem İstanbul’un ilçeleri ve yakın şehirlerde hissedildi. İstanbul’da halk sokaklara akın etti. Evler, iş yerleri ve okullar boşaltıldı. İstanbulluların yaşadığı korku güvenlik kameralarına yansıdı. Bazı vatandaşların deprem anında telefonlarına sarılarak o anları kaydetmeye çalıştığı görüldü. 15 saniye sürdüğü tespit edilen deprem’de 8 kişinin yaralandığını cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün hasar gördüğü yönünde yapılan sosyal medya paylaşımlarını yalanlayarak, ortaya çıkan fotoğrafların photoshop olduğunu dile getirdi. Ayrıca deprem sonrası İstanbul genelinde okulların tatil olduğu duyuruldu.

“ELİM AYAĞIM TİTRİYOR” DİYEREK CANLI YAYINA DEVAM ETTİ

Depreme evlerinde, iş yerlerinde, okullarda yakalananların yanı sıra haber kanallarının spikerleri canlı yayındaydı. Ntv, CNN Türk ve Habertürk TV’nin spikerleri depremin olduğu sırada 14 bültenlerine giriş yaptı. TV kanallarının stüdyolarında dekorların sallanması depremin şiddetini gözler önüne serdi. Haber spikerlerinin deprem anında canlı yayına devam etmeleri ve sakinliklerini korumaları dikkat çekti. Bağcılarda bulunan CNN Türk binasında yayına başlayan spiker Gözde Atasoy Kürkçü, canlı yayına girdiği sırada depremin devam ettiğini söyledi. Elim ayağım titriyor diyen Kürkçü, “Oldukça şiddetli bir depremdi, dekorlarımız ve kameralarımız salladı.” şeklinde konuştu.

Ntv haber spiker Seda Öğretir ise canlı yayına girer girmez “Hala daha sallanıyoruz. Büyük bir deprem yaşadık. Biz Sarıyer ilçesine bağlı Maslak bölgesindeyiz. Kanalımızda, stüdyomuzda depremi çok yoğun olarak hissettiik. açıkcası çok heyecanlandık ve korktuk.” açıklamasında bulundu.