Demet Özdemir Kimdir? Nereli – Boyu – Yaşı – Dizileri – Ailesi

Takip Et:
Bize dram, sete neşe! Demet Özdemir, Doğduğun Ev Kaderindir’in setini adeta coşturdu!
Bize dram, sete neşe! Demet Özdemir, Doğduğun Ev Kaderindir’in setini adeta coşturdu!

Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 tarihinde Kocaeli’de doğmuştur. Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Ismi: Demet Özdemir
Doğum Tarihi: 26 Şubat 1992
Doğum Yeri: Kocaeli
Boyu: 1.70 m.
Kilosu: 56 kilo
Burcu: Balık
Göz Rengi: Kahverengi
Annesi: Ayşen Şener
Kardeşleri: Derya Özdemir, Volkan Özdemir
İnstagram: https://www.instagram.com/1demetozdemir/
Evcil Hayvanları: Kedisi var.

Ailesi: Ailesi Bulgaristan muhaciri, Bir abisi, bir de ablası var.
“Aleneni anneme kalsa avukat olurdum kesin, bunu çok istiyordu. Zira derslerim mükemmeldi. Teşekkür aldığımda neden takdir alamadım diye oturur ağlardım. Bu arada yanlış anlaşılmasın, zafer mevzusunda üzerimde bir aile baskısı filan yoktu. Hiçbir zaman ‘Oku da büyük adam ol’ demediler. Özgür bıraktılar. O hürlük verildiğinde doğru yolu daha basit tespit ediyorsun. İnsan kendisine uymayan bir kalıba sokulmaya çalışıldığında fevrileşiyor.  Derslerimde çok zaferli olduğun, bir de çok konuştuğum için annem ‘Sen kesin avukatsın’ diyordu.
Bir tek o hayali reelleştiremedim.  Babamla senelerce fikir ama kısa müddet evvel sulhtuk. Fakat hiçbir zaman bizden nefret ettiğini ya da hoşlanmadığını düşünmedim. Yalnızca çok inatçıdır.”  

Çocukluk seneleri: Çocukken de oyuncu olmanın hayalini kurardı. “Tabii çok hayal kuruyordum ama bu kadarı asla gözümün önüne gelmemişti. Annemle iki inançlı, eforlu bayandık. O surattan bizim için hiçbir şey güç ve aşılamaz olmadı.
Ama hiç eforsuz sezmedik. Hayallerimizi konuştuk, önümüzde kimse duramadı. Şu an yaşadığımız şeyler de gerçeğinde inançlı olmanın büyük bir nimeti.”

Eğitim yaşamı: Liseden mezun olduktan sonra 2011-2013 seneleri arasında Studio Oyuncuları’nda yürütülen eğitimlere katılarak iki sene süresince oyunculuk eğitimi aldı.

Oyunculuk kariyeri nasıl başladı? Sektöre dans ederek adım attı. İlk evvel şarkıcı Bengü’nün takımında dans etti daha sonra, ‘Efes Kızları’ kadrosunda yer aldı.
“ İlk evvel dans etmeye başladım, sonrasında bir dostum taşıtıyla oyuncu olma düşünceleri girdi usuma. “’Oyuncu olmayı düşünür müsün?’ sualini bana ilk defa sorduğunda çok garipsemiştim. Fakat sonra ‘neden olmasın?’ dedim ve bunun hayallerini kurmaya başladıktan sonra ‘nerede eğitim alabilirim, ne yapabilirim?’ diye düşünmeye başladım ve Şahika Tekand’a gittim. Tiyatro eğitimim 2 sene sürdü. Sonra çoğumuzun bildiği gibi tercih etmelere girdim.
Ondan sonrası o kadar süratli geçti ki andırmıyorum dahi.”

Oyunculuğa ilk adım: Televizyon serüvenine, 2013 senesinde ‘Sana Bir Gizem Vereceğim’ dizisinde canlandırdığı ‘Aylin’ karakteriyle başladı.

Hangi proje ile parladı? ‘Çilek Kokusu’ dizisinde canlandırdığı ‘Aslı’ karakteri ile dikkatleri üzerine çekti.

Şahsiyet özellikleri: Azimli, inatçı, gayretli, duygusal, alıngan. “Güç bir bayanım.
Maksadım da duygusal olmam. Başka Bir Deyişle kendime güçüm. Herkesi acısına üzülürüm, başkalarını kendimden çok düşünürüm. O beni zorluyor işte. Bir de aileme karşı ani yükselişlerim olur. Ailede en ufak kız olduğumdan nazım geçiyor şükür ki.”

Sosyal: Yoğun çalıştığı için sosyal yaşamı yok denecek kadar az. Boş zamanlarında ise yatarak dinlenmeyi seçiyor. “Yatmak dinlendiriyor hem de çok dinlendiriyor. Dört buçuk saat dahi yatsam çok mutlu oluyorum.
Dürüst vakam, ailemle dahi pek daha fazla geçiremiyorum. Evime geliyorlar, ben setten dönene kadar oturup beni bekliyorlar. Geç sürede eve döndüğüm için sadece bir kahve içebiliyoruz ve ben uyuyorum.”

Düşünce yapısı: Mesleğinde ve özel yaşamında karşılaştığı her güçlüğü  pozitife çevirmeye çalışıyor.
Ama bunlar anlık ve kısa süren duygular. Bu bir yakarış da değil. Onların da işi bu ve bunu kabul ediyorum. Ama kimi zaman benden bağımsız bir şey ortaya atılıyor. Sanırım bu noktada en fazla takıldığım şey, şahsi olarak doğruluğu teyit edilmemiş haberler karşısında benim, ailemin, çevremin ne hissedeceğinin denetlenmemesi. Bunu düşününce kendime ‘Geç’ diyorum. Nasıl olsa ailen doğru olmadığını öğreniyor.”

Sette nasıl birisi? Sette en fazla durgun kalabilmenin faydasını bakıyor.
Hastalandığımda şayet ki sesime yansımamışsa kimse hasta olduğumu kavramaz. Eve gidip makyajımı çıkardıktan sonra ‘hastayım’ diyorum. Herkes para kazanmak için bir emek harcıyor, etrafıma olumsuz enerji yayıp kendi ruh halimle ve kendi isteklerimle onları oyalamak istemem. Sakin olmak bu sektörde gerçekten çok ehemmiyetli; sektöre yeni girecek olanlar için bunu önerebilirim. Canlandırdığın karakteri daha meblağlı hale getirmek için; tam endişelerinden ve benliklerinden uzaklaşmak, bütün olarak anda kalarak beraber oynadığın oyuncuyu dinlemek ve yalnızca kendi laflarını açıklamak için söylemek yerine, daha çok hayata taraftarı olmak gerektiğini düşünüyorum.
“Oyuncu olmaya karar verip dizi sürüklemeye başladığınızda artık sizi herkes tanıyor. İnsanlar gelip beni sevdiklerini açıklıyor. Bana sarılmaları doğru yolda olduğumu sezdiriyor. Bu surattan şanın kasvetini yaşamıyorum.”

İlk sinema filmi: Oğuz Çelik/ Yakala Sözünü

Aşka bakışı: “Aşk çok hoş bir şey. Aşkın hoş, coşku veren bir duygu olduğuna inanıyorum.

Yaşama bakışı: Ünlü olmaya dair özel bir duygu beslemiyor, bu gidişatın yalnızca işinin bir getirisi olduğunu düşünüyor.
Pak bir kalp ile yapamayacağın, başaramayacağın hiçbir şey yok.’ Duygularımı çok fazla belirli eden biri değilim, çünkü insanlara karşı çok hassasım. Mesela kendimle ilgili bir mevzuda biriyle negatif bir diyaloğa gireceksem ya da münakaşa çıkacak gibiyse orada olmamayı seçim ederim ama başkası hakkında bir mevzu gündemde olduğunda da ben o insandan daha çok öne atlar onu korunurum. Özellikle lise zamanlarımda ve ailemle alakalı mevzularda hep böyle oldu. Ettiğim tüm müzakereleri dostlarım ya da ailem için ettim, hiçbir zaman kendim için etmedim.
İnsanların nasıl bir ruh halinde olduklarını sezebiliyorum. Örneğin; sette makûs bir şey yaşayıp sete enerjisi düşük olarak gelmiş insanların yanına gidip onlarla sohbet ediyorum. Zira etrafımda mutsuz bir insan varsa ben de mutlu olamıyorum. Onlarla çok zaman geçirdiğim ruh halime ve dolayısıyla sete yansıyor. Bu surattan etrafındakilerin enerjisini yükselten biriyim.

İş yaşamına bakışı: Güç olanın oyunculuk yapmak değil, sektörün koşulları olduğunu düşünüyor.
Her yeni senaryoda, her oyuncu dostunla, her yeni rejisörle bileceğin çok şey var. İlk zamanlar böyle düşünmüyordum, zamanla algı ettim. Oyunculuğun da insan ilişkilerinde var olmanın da bir sonu yok. Her zaman daha aşırısını aramalısın.”

Kariyer tasarıyı: Her şeyi sınamak, her türlü karakteri oynamak istiyor. Hep drama ya da komedi oynayacağım gibi bir gidişatım yok. ‘Erkenci Kuş’ dizisinde 40. kısım itibariyle drama yapmaya, ağır sahneler sürüklemeye başlamıştık.
Dramda da rol almayı istedim. Sert bir karakteri de oynamak istiyorum. Zira eğitim alırken gerçeğinde yalnızca romantik komediyi kimse öğretmiyor ya da bize rastgele tek bir stil öğretmiyorlar. Reelliğin peşinde olmamız öğretiliyor. Bu surattan hepsi var içimde hayal olarak. Kendinden emin ve tasarılı bir karakteri canlandırmak bana daha çekici geliyor şu anda. Dizinin ya da sinemanın seyrinde pek çok şey yaşayabilir ve değişik bir karaktere dönüşebilir ama daha sert bir yerden başlamak, onun serüvenine ya da yaşamına dahil olan işler yapmak beni cezbediyor.
“Özellikle hiç dans etmemiş, dansla hiç tanışmamış çocuklarla bir arada olma düşüncesi beni çok heyecanlandırıyor. Belki ileride bir gün olabilir. Neden olmasın?”

Rol modeli: Örnek aldığı oyuncular var. Bu oyuncuların bir kısmı ile aynı projede yer almaktan da mutluluk dinliyor. “Çok kaderliyim ki, bu yolculukta yanımda birlikte yürümekten sevinç aldığım insanlar oldu hep. Binnur Kaya, Sumru Yavrucuk, Esra Ronabar. Binnur Kaya yıllarca örnek aldığım oyuncuydu.
Tam hayallerim tek tek hakikatleşiyor. Sumru abla hem drama hem komediyi iyi yapan bir insan. O da benim drama tarafını örnek alacağım bir ad oldu. Henüz hiç çalışma fırsatı tespit edemediğim ama bunu çok istediğim adlarsa Haluk Bilginer ve Çetin Tekindor.”

Süper kahraman olsa ne olurdu? “Mesela Wonder Woman; hem eforlu hem zeki hem de inanılmaz eforlara sahip bir karakter. Reelinde yalnızca uçmak ya da düşünce okumak yetmezdi, bütün teçhizatlı bir kahraman olmak isterdim.
Hepsinin bir toplamı varsa hepsini olmak isterdim! Zira hepsini izlerken ‘keşke bunu da yapabilseydim’ diyorum. O surattan bütün teçhizatlı bir süper kahraman olmak isterdim. İnsanoğlu kanaat etemiyor ki.”

Formunu nasıl gözetiyor? Spor yapıyor ve aksatmamaya çalışıyor. “Ciddi bir çalışma tempom var spor mevzusunda.
Boş olan bir günüm var ama o bir günde çok yoğun spor yapmaya çalışıyorum. Cildimi aksatmadan, kumpaslı olarak arınıyorum ve kuru bir cildim olduğu için ıslatıyorum. Ağır makyaj yapan biri değilim ama asla makyajla yatamam. Set programımı çok yoğun olduğu için cildim makyajdan dolayı çok yoruluyor, bu surattan setin dışında kalan zamanlarımda günlük yaşamımda hiç makyaj yapmıyorum.”

Hobisi: Hobileri dans etmek ve müzik dinlemek. Ayrıca, boş zamanlarında dağ havası almak ve yürüyüş yapmayı da çok beğeniyor.

Evde ne yapar? Çalışmadığı ender zamanlarda genelde ailesi ve dostlarıyla zaman geçiriyor.
O surattan değer kattığım insanlara boş zamanlarımda yetişmeye çalışıyorum. Ayrıca evde saç ve cilt bakımı da aksatmadan yaparım.

Neye para harcar? Alışveriş yaparken en fazla pabuç, çanta ve eşofmana para harcıyor. Gardırobunun en değerli parçası ise deri ceketleri.

TELEVİZYON DİZİLERİ

2013-Sana Bir Gizem Vereceğim /Aylin Gündoğdu

2014 -Kurt Seyit ve Şura /Alya Baronez

2015 -Çilek Kokusu /Aslı Koçer Mazharoğlu

2016/2017-No:309 /Lale Yenilmez Sarıhan

2018/2019 -Erkenci Kuş /Sanem Aydın Divit

2019/2020-Doğduğun Ev Mukadderatındır /Zeynep Karaca

SİNEMA FİLMLERİ

2015-Yakala Sözünü /Demet

2017 -Sen Kiminle Dans Ediyorsun /Aysel

ÖDÜLLERİ

2014 -StarMetre Fan Faktör 2 Kristal Ödülleri /Kristal Ödül /Sana Bir Gizem Vereceğim

2017- Gelişim Üniversitesi 6.
Pantene Altın Kelebek Mükâfatları /En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu /Erkenci Kuş

2018- Medya Ve Sanat Mükâfatları/ En İyi Dizi Çifti / Erkenci Kuş

2019 -19. İnternet Medyası Senenin En İyileri/ En İyi Dizi Çifti/ Erkenci Kuş

2019- Murex D’or Mükâfatları/   Beynelmilel En İyi Kadın Oyuncu

2019- Türkiye Gençlik Mükâfatları/ En İyi Kadın Dizi Oyuncusu

2019- Quality Mükâfatları/ En Quality Kadın Oyuncu

.