Yaşam

Demet Akalın’dan tepki çeken Pınar Gültekin paylaşımı!

Bugün ortaya çıkan bir kadın cinayeti daha tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Muğla’da yaşayan 27 yaşındaki Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 5 gün önce kaybolmuştu. Son olarak tek yaşadığı evinin yakınlarındaki otobüs durağında görülen genç kıza ulaşamayan, İstanbul’da yaşayan ailesi ve arkadaşları seslerini sosyal medyadan duyurmayı başarmış ve Gültekin hakkında birçok paylaşım yapılmıştı. Kaygılı ailesi Pınar hakkında sevindiren bir gelişme beklerken acı haber bugün geldi. Pınar Gültekin’in vahşi bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Katil zanlısı olarak gözaltına alınan bar işletmecisi eski erkek arkadaşı C.M.A. (32), genç kızı kıskançlık nedeniyle aralarında çıkan kavgada elleriyle boğup, öldürdüğünü, ormanlık alanda cesedini çöp varilinde yakıp, üzerine beton döktüğünü itiraf etti. Bölgede yapılan aramada, Gültekin’in, varil içerisinde üzerine beton dökülmüş yanmış cesedine ulaşıldı.


“UTANMADINIZ MI HİÇ?”

Tüm Türkiye’yi yasa boğan ve kadın cinayetlerine bir kez daha lanet ettiren olay sonrası birçok sosyal medya kullanıcı konu hakkında düşüncelerini yazdı. Ünlü isimler de genç yaşta yitip giden Pınar Gültekin’in ardından paylaşımlar yaptı. O isimlerden biri olan Demet Akalın, bu olayın ardından dikkat çektiği nokta ile pes dedirtti. Ünlü popçu, 6.7 milyon takipçili Twitter hesabından “O kadar iri ve uzun bir kızı nasıl sığdırdın varile beton dökmek ne ya” şeklinde bir tweet attı. Büyük tepki çeken tweet sonrası Demet Akalın’a yanıt olarak “Kadının öldürülmesi değil de üzerine beton dökülmesi mi tek sorun. Bu tweeti atarken utanmadınız mı hiç?” şeklinde mesajlar yazıldı.

Eski erkek arkadaşı C.M.A tarafından katledilen Pınar Gültekin’in ardından bir tepki çeken mesaj da Haluk Levent’ten geldi. Toplumsal olaylara olan hassasiyetiyle bilinen Levent, “Kızlar! Haluk abinizin tavsiyesi! İlişkinizin ilk günlerinde erkek arkadaşınız kıskançlık ile başka bir durum ile az da olsa size şiddet uygularsa hoş görmeyin. Hatta bazıları gibi bunu sosyal medyada gösterip ‘erkeğim benim’ demeyin. Şiddeti meşrulaştırmayın. Yoksa ölürsünüz :(” yazdı. Haluk Levent gelen tepkiler sonrası şunu yazdı:

“Duygusal davranıp bu twiti attım. Erkek egemen toplumda kadınlar bu kadar aşağılanırken her gün kadın tecavüz şiddet ve ölüm haberleri var iken ve erkeğin hafif darp etmesi kimi yerlerde övünç kaynağı gösterilirken bu twitte biraz abartmış olabilirim. Lütfen bağışlayın…”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu