Demet Akalın’a şok sözler! “Senden daha iyi Türkçe konuşuyor!”

Demet Akalın, sosyal medya üzerinden A Milli Kadın Voleybol takımının başantrenörü Giovanni Guidetti hakkında konuşunca tepki çekti...

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ünlüler arasında başı çeken Demet Akalın, yaptığı yorumlarla dikkat çekiyor. Her konu hakkında yorumunu sosyal medya üzerinden dile getirmekten çekinmeyen ünlü popçu, bu kez de A Milli Kadın Voleybol takımımızın Sırbistan ile oynadığı Avrupa Voleybol Şampiyonasının final maçını izlerken bir yorumda bulundu.

16 yıl sonra finale çıkan Milli Takım’ın maçı sonrası bir tweet atan Akalın, “Koçumuz niye Türk değil, kaybetmezdik. Yine de teşekkürler kızlar.” yazdı. Şarkıcının bu sözleri sporseverleri sinirlendirdi. Uzun yıllardır Türk voleybolunda yer alan ve voleybolcu Bahar Toksoy ile evli olan İtalyan Giovanni Guidetti’nin Akalın tarafından bu şekilde eleştirilmesi sonrası sosyal medya kullanıcıları Guidetti’nin Demet Akalın’dan daha çok Türkiye’ye hizmet ettiğini savundu.

“BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİSİN”

Sosyal medya kullanıcıları “Türkçesi senden daha iyidir”, “Demet Hanım, videoyu izleyin Giovanni Guidetti’nin Türk sporuna katkısını görünce özür dilersiniz belki”, “Finale gelene kadar sıkıntı yoktu herhalde şimdi mi Türk olmadığı aklına geldi”, “O koç en azından teşekkkklr yerine teşekkürler yazabiliyor”, “Her konuda yapılabilecek en yanlış yorumu nasıl buluyorsun helal valla”, “Senden daha iyi Türkçe konuşuyor, kendisi… Nereli olduğu önemli değil, ülkemize vermiş olduğu hizmet önemli… Buralara kadar da getiren kendisidir…”, “Çok boş.. Bomboş.. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın tanımı tam olarak sizsiniz.” şeklinde yorumlar yazdı.