Kültür ve Sanat

David Fincher’ın Heyecanla Beklenen Yeni Filmi Mank, 4 Aralık’ta Netflix’te Yayınlanacak

David Fincher’ın Citizen Kane’in senaryocularından Herman Mankiewicz’in yaşamını anlatan yeni filmi Mank, 4 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.

David Fincher‘ın Citizen Kane’in senaryocularından Herman Mankiewicz’in yaşamını anlatan ve tamamı siyah-beyaz formatta sürüklediği yeni filmi Mank için coşkulu bekleyişimiz sürerken, filmin izleyici ile buluşacağı tarih  belirli oldu.
Reelinde David Fincher, 1997’de The Game filmini sürükledikten sonra bu filmi idaremek istemiş ancak projeyi yaşama geçirmek mevzusunda cinsli cinsli manilerle karşılaşmıştı. Akılda rejisör, sonunda bu filmi sürükleyerek bir nevi hayalini asla dönüştürdü.

Citizen Kane’in çalkantılı geçen senaryo yazım sürecine odaklanan filmin oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi birbirinden ehemmiyetli adlar yer alıyor.

David Fincher İmzalı Mank, Güzde Netflix’te İzleyici ile Bulaşacak

Gary Oldman‘ın Herman Mankiewicz’i canlandırdığı filmde Orson Welles‘i daha önceki yıl The Souvenir ile isminden methiyeyle söz ettiren Tom Burke canlandırıyor.
All About Eve, Cleopatra, A Letter to Three Wives filmlerinin Oscar mükâfatlı senaryocuyu ve yönetmeni, aynı zamanda Herman Mankiewicz’in kardeşi Joseph Mankiewicz’e ise Banshee ve Iron Fist gibi dizilerle tanınan Tom Pelphrey yaşam veriyor.

Mank’te boy gösterecek Hollywood figürleri bunlarla da sınırlı değil. Filmde Craig Robert Young’ı Charlie Chaplin, Sebastian Faure’yi Clark Cable, Michelle Twarowska’yı Joan Crawford, Scarlet Cummings’i Bette Davis, Natalie Denise Sperl’ü ise Greta Garbo rolünde izleyeceğiz.

Mevzusu, yönetmeni ve oyuncu kadrosuyla merak uyandıran filmin kasım ayında izleyici karşısına çıkacak olması, bu seneki mükâfat sezonunda kendisine yer tespit edeceğini gösteriyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu