ÇUKUR’UN EMRAH KOMİSERİ ALPEREN DUYMAZ KİMDİR?

Takip Et:
Pazartesi akşamları Show TV ekranlarında seyirciyle buluşan Çukur dizisinin ekibine katılan Alperen Duymaz,
diziye katıldığı ilk bölümde performansıyla büyük beğeni topladı. Alperen Duymaz kimdir?
 
 
Alperen Duymaz, kaç yaşındadır, nereli ve boyu kaçtır? Çukur dizisinin takipçileri, dizinin Emrah Komiser'i olan Alperen Duymaz'ın kim olduğunu merak etmeye başladı. 
 
 
Alperen Duymaz, 3 Kasım 1992 tarihinde Ankara'da doğdu.
 
 
1.83 boya ve 74 kiloya sahip Alperen Duymaz'a modellik teklifi gelmesinin ardından Ankara'da modellik yapmaya başladı.
 
 
Modelliğin ardından reklam ve dizi teklifleri almaya başlayan Alperen Durmaz, konservatuar okumaya karar verdi.
 
 
Alperen Durmaz, şu anda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde 2. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.
 
 
2015 yılına gelindiğinde Tatlı Küçük Yalancılar dizisinin deneme çekimlerine çağrıldı. Çekimler sonrasında kabul edilmesiyle birlikte Ankara'dan İstanbul'a taşındı. Ardından Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer alarak başarılı oyunculuğuyla da birlikte adından sıkça söz ettiren bir isim haline gelmiştir. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Alperen Duymaz'ın rol arkadaşları olan Bensu Soral, Şükrü Özyıldız ve Büşra Develi gibi isimlerle birlikte yüksek reyting getiren projede yer almıştır. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinin bitmesinin ardından yeni bir projeyle daha izleyicisinin karşısına geçmiş ve Acı Aşk adlı dizinin oyuncu kadrosunda kendini göstermiştir. 
 
 
 
Alperen Duymaz, Acı Aşk dizisiyle birlikte artık geniş bir kesim tarafından tanınmaya başlamıştır. Alperen Duymaz ikinci projesi olmasına rağmen burada oldukça başarılı bir performans sergileyerek herkesin beğenisini ve takdirini kazandı. Acı Aşk dizisinde Alperen Duymaz'ın rol arkadaşları olan Seçkin Özdemir, Erkan Can, Sezgi Sena Akay ve Hüseyin Avni Danyal gibi isimlerle birlikte çok konuşulan bir iş çıkarmıştır.
 
 
 
2016 yılında ise Kanal D ekranlarındaki yayın hayatına başlayan Bodrum Masalı adlı dizide Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Hilmi Cem İntepe, Dilan Çiçek Deniz, Toprak Sağlam gibi güçlü isimlerle rol almaya başladı. Alperen Duymaz'ın Bodrum Masalı'nda Ateş rolüne hayat vermesi sonrasında ekranların aranan yüzü olma başarısına ulaştı.
 
 
Şu anki dönemde Show TV ekranlarının reyting rekorları kıran Çukur dizisinde Dilan Çiçek Deniz, dizideki adıyla Sena karakterinin abisi olarak ekranlara geri dönecek. Alperen Duymaz, sevilen ve büyük bir ilgiyle izlenen Çukur'da komiser Emrah rolünü canlandırıyor.