Sağlık

Çocuklarının tedavisi için her şeyden vazgeçen aile yardım bekliyor

Aksaray’da yaşayan Hikmet- Derya Karakuzu çifti, takribî 1 sene evvel en minik çocukları Nihat’ı, bacaklarında oluşan morluk sebebiyle sağlık kurumuna götürdü. Yapılan tahliller neticeyi kan değerleri çok düşük çıkan Nihat Karakuzu, ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’ne sevk edildi. Burada yapılan tahlil ve muayeneler sonunda Nihat’a ‘ağır aplastik kansızlık’ teşhisi konuldu ve ilik nakli olması gerektiği aileye söylendi.

BAĞIRSAKLARI DIŞARI ALINDI

Takribî 1 yıldır süren rehabilitasyon süresince baba Hikmet Karakuzu, işinden ufalayarak, oğlu ve eşini yalnız bırakmadı.
Bu sırada ufak Nihat, ince bağırsağında alana gelen kitle sebebiyle operasyon edildi. Bağırsakları dışarıda hayatına devam eden Nihat, yediklerini istifra etmeye başladı.

9 AY SAĞLIK KURUMU ODASINDAN ÇIKMADI

Hikmet Karakuzu ise sağlık kurumuna yakın olması sebebiyle elindeki son birikimiyle ev yakaladı. Baba Karakuzu, sağlık kurumunun verdiği 3 öğün yemekle doymayan Nihat için günde 3-4 öğün yemek yapmaya başladı. Rehabilitasyon evvelinde konuşan Nihat, bu süreçte konuşmayı bıraktı.
Sağlık Kurumundan taburcu edilen Nihat, bağışıklığının henüz düşük olması sebebiyle evin dışına çıkamıyor.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu