ÇOCUĞUNUN BABASI CEREN HİNDİSTAN’A DAVA AÇIYOR!

Takip Et:
Manken Ceren Hindistan, 14 Mart'ta kızlarının böbrekte rastlanan ve kötü huylu Wilms Tümörü hastalığı taşıdığını öğrenmişti. Kızı Arya'nın babası Ümit Aslan ile hastanede tedavi görmeye başlanmıştı.
 
İddialara göre Hindistan, kızı Arya'nın tedavisi bitmeden, kemoterapi görmesini istemeyip eve götürmüştü. Çıkan haberler üzerine ise bu iddiaları sosyal medya hesabından yalanlamıştı.
 
Hindistan'ın haberleri yalanlamasıyla Arya'nın babası Ümit Aslan, bir basın açıklaması yayınladı:
 
"Müvekkil Ümit Aslan'ın kızı Arya'nın sağlığına ilişkin haberlerin basında yer olması üzerine bu açıklamayi yapma zarureti hasıl olmuştur.
 
Anne Ceren Hindistan velayeti altında bulunan 3 yaşındaki Arya Rima için  25 Ekim 2017 tarihinde küçük için böbrekte Wilms tümörü teşhisi konulmuştur. Bu teşhis sonrası müvekkil Ümit Aslan derhal çoçuğu hastaneye yatırmış ve Antalya'dan İstanbul'a yerleşerek çocuğu icin günlerce hastanede kalmıştır.
 
Küçük Arya, 11 Aralık 2017 günü ameliyata alınmış ve Şişli Memorial Hastanesi'nde başarılı gecen ameliyat sonrası Arya'nın tedavisi devam ederken anne Ceren Hindistan tarafından keyfi olarak tedaviye götürülmemeye başlanmıştır.
 
Hastane yönetimi ve müvekkil baba, her ne kadar anneye ulaşıp tedavisinin devam etmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış olsa da bu konuda annenin umursamaz tavırları ile karşı karşıya kalınmıştır. 
 
Anne her seferinde gerek doktorlarından gerek babası Ümit Aslan'dan  çocuğu kaçırmıştır. Şişli Memorial Hastanesi'nde halen çalışmakta olan Dr. Ömer Devecioğlu küçüğün tedavisine devam etmediğini bu durumun sonlandırılmaması ihtimalinde küçüğün hayati riskinin söz konusu olacağını müvekkil babaya iletmiştir.
 
Panik ve endişe ile anneye ulaşmaya çalışan muvekkilin tüm çabaları sonuçsuz kalmış ve dört aydır müvekkil anneye ulaşamamıştır.
 
Annenin bu keyfi tutumu ile küçüğün hayati tehlikeye maruz kalmaması adına küçük Arya  için Şişli Memorial Hastanesi, İstanbul Aile Mahkemesine küçük hakkında koruma tedbiri verilmesi amacıyla başvuru gerçeklestirmiştir.
 
Son dört aydır, babası ile şahsi ilişki kurulması engellenen baba, çocuğunun sağlığından bihaber ve endişelidir. 
 
Velayet hakkını kötüye kullanmak suretiyle küçük Arya'nın hayatını riske eden anneye karşı, küçüğün velayetinin müvekkil baba tarafından alınması adına gerekli yasal süreç tarafımızca başlatılacaktır.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur."