Kültür ve Sanat

Clint Eastwood, Cry Macho Filmini Yönetip Başrolünde Yer Alacak

En son Richard Jewell filmine imza atan Clint Eastwood, Cry Macho filmini idareyip başrolünde yer alacak.

The Good, the Bad and the Ugly filmiyle ismini tüm dünyaya duyurduktan sonra Million Dollar Baby ve Unforgiven filmleriyle Oscar kazanan Clint Eastwood, en son 2018 yapımı The Mule filminde oyuncu olarak izleyici karşısına çıkmıştı.

Kariyerinin son günlerlerinde oyunculuktan ziyade rejisörlük alanında işler ortaya koyan Eastwood, son senelerde rejisör olarak Jersey Boys, American Sniper, Sully, negatif tenkitler alan The 15:17 to Paris, American Sniper filminde beraber çalıştığı Bradley Cooper’la yine toplandığı The Mule ve Kathy Bates’in Oscar adaylığı kazandığı Richard Jewell filmlerine imzalaydı.

Richard Jewell’den sonra hiç müddet kaybetmeyen Clint Eastwood’un yeni projesi belirli oldu.
Richard Nash‘in romanından adapte edilen filmin senaryosunu Gran Torino ve The Mule filmlerinin de senaryocuyu olan Nick Schenk kaleme alıyor. İlk olarak 70’li ve 80’li senelerde filme çekilmesi tasarlanan proje, muhtelif sebeplerden dolayı rafa kaldırılmıştı. Hatta bir dönem filmin başrolünde Arnold Schwarzenegger’in yer alması tasarlanıyordu. Şimdi ise bu proje seneler sonra Clint Eastwood önderliğinde yaşama geçiyor.

Cry Macho filmi, bir çocuğu Mexico City’deki içki annesinden kaçırıp, daha önceki işvereni olan Texas’taki babasına teslim ederek 50 bin dolar kazanmak isteyen at eğitmeni Mike’ın hikâyesini mevzu alıyor.
Filmlerini süratli bir biçimde sürükleyebilmesiyle isminden söz ettiren Clint Eastwood’un, bu filmi bir sonraki yıl izleyiciyle buluşturacağını zannedebiliriz. Filmle alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu