Cineworld, ABD ve Birleşik Krallık’taki Tüm Sinema Salonlarını Kapatıyor

Takip Et:
Cineworld, ABD ve Birleşik Krallık’taki Tüm Sinema Salonlarını Kapatıyor
Cineworld, ABD ve Birleşik Krallık’taki Tüm Sinema Salonlarını Kapatıyor

Dünyanın en büyük sinema zincirlerinden Cineworld, No Time to Die’ın bir sonraki yıla ertelenmesi üzerine Birleşik Kraliyet ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki tüm sinema salonlarını geçici olarak kapatma kararı aldı

Koronavirüs salgını, sinema sektöründeki tam dengeleri değiştirmiş, pandemi sebebiyle tüm dünyadaki sinema salonlarının kapatılmasına neden olmuştu. Ehemmiyetli filmlerin vizyon tarihinin ertelenmesi ise tabir yerindeyse bu vakaya tuz biber ekti.

Ağustos ayında vizyona giren Tenet’ın gişede hüsrana uğraması, Disney ve MGM gibi büyük stüdyoların tasarılarını yine gözden geçirmesine neden oldu.
En azından Cineworld için.

Dünyanın en büyük sinema zincirlerinden Cineworld, No Time to Die’ın gelecek seneye ertelenmesi üzerine Birleşik Krallık ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki tüm sinema salonlarını geçici olarak kapatma kararı aldı.

We can confirm we are considering the temporary closure of our U.K. and AKIL cinemas, but a final decision has anekdot yet been reached. Once a decision has been made we will update all staff and customers as soon as we can.

— Cineworld Cinemas @cineworld October 4, 2020

 

Cineworld’ün Birleşik Krallık ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki Tüm Sinema Salonları Bu Haftadan İtibaren Geçici Olarak Kapatılacak

CineWorld

Regal Sinema ve Picturehouse zincirlerinin de sahibi olan Cineworld, mevzuyla alakalı yaptığı açıklamada şunları açıkladı: “İngiltere ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI sinemalarımızın geçici olarak kapatılmasını düşündüğümüzü teyit edebiliriz, ancak henüz son bir sonuc varılmadı.
Cineworld, perşembe gününden itibaren AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ve Birleşik Kraliyet’taki tüm sinema salonlarını kapatacağını açıkladı.

Pandemiden evvel dünya çapında 37 bin, İngiltere de ise 5500 şahsa iş imkânı sağlayan şirketin, Birleşik Kraliyet’ta 127, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de 543 Regal sinema salonu bulunuyor. Geçici zamanlığına bu sinema salonlarını kapatma kararı alan şirket, sanayinin “yaşanmaz” hâle geldiğini bilgi edindirmek için Birleşik Kraliyet Başbakanı Boris Johnson ve Dijital, Kültür, Medya ve Spor Sekreteri Oliver Dowden‘a bir mektup yazdı.
Cineworld’ün çalışanlarına haber vermeden aldığı bu kararın sinema sanayisinde nasıl karşılık tespit edeceğini hep beraber bakacağız. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte sinemanın 2020 senesini pas geçtiğini rahatlıkla açıklayabiliriz.

Kaynak: The Guardian, Variety

.