Christopher Nolan’ın Yeni Filmi İçin Tarih Verildi!

Christopher Nolan'ın merakla beklenen yeni filminin detayları ortaya çıkmaya başladı...

Christopher Nolan-yeni-film-2020

Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan, yeni filmi hakkında bilgiler verdi. Bir çok dalda Oscar adayı olan ve çektiği filmler ile rekorlar kıran Nolan’ın önümüzdeki yıl çıkacak filmi hakkında bilgiler paylaşıldı. Ünlü yönetmenin hemen hemen çektiği her film Oscar adayı olarak gösteriliyor. Ünlü yönetmen en son 2017 yılının Temmuz ayında vizyona giren Dunkirk filmi ile karşımıza çıkmıştı. Savaş, Dram ve Tarihi türü olan Dunkirk filmi bir kaç hafta ülkesi Amerika’da vizyonda kalmış ve 189 milyon Dolar hasılat elde etmişti. Ülkemizde ise yaklaşık 350 bin kişinin izlediği film 5 milyon TL hasılat elde etti.

Nolan’ın yeni filminin 2020 yılında ve Durkirk filmi gibi Temmuz ayında çıkacağı öğrenildi. Film senaryosu ve prodüksiyonuna 2019 yılının yaz aylarında başlanacağı ve film türünün romantik ve gerilim olacağı belirtildi. Sinemaseverlerin karşısına Batman (seri), Amir Khan’lı Ghajini, Yıldızlar Arası (Interstellar), Dunkirk, Inception, Memento gibi rekor kıran ve bir çok ödüle laik görülen filmler ile gelen Christopher Nolan, bu yaz çıkaracağı yeni film içinde oldukça iddialı konuştu.

Henüz filmin adı ve oyuncu kadrosu belli olmasa da yeni film daha önceki Inception ve NBN karşımı bir film olacağı söylendi. 2020 yılının yaz aylarında sinemaseverler ile buluşacak olan filmin, diğer filmler gibi büyük ilgi görmesi bekleniyor. Christopher Nolan’ın 2017 yılında vizyona dahil ettiği filmi Dunkirk 100 milyon dolarlık bütçeye rağmen tam 5 katı hasılat etmiş ve çok büyük bir başarıya imza atmıştı.