Kültür ve Sanat

Christian Petzold’un Yeni Filmi Belli Oldu: The Red Sky

Son olarak Undine filmine imza atan Christian Petzold, eşcinsel bir aşk hikâyesini mevzu alan The Red Sky filmini idareyecek.

Yella, Jerichow ve Vahşiye gibi mükâfatlı filmlere imza attıktan sonra 2014 yapımı Phoenix ile çok konuşulan, Phoenix’ten dört sene sonra sürüklediği Transit ile son senelerin en iyi filmlerinden birini sinemaya dünyasına kazandıran Almanyalı rejisör Christian Petzold, bu sene yeni filmi Undine ile sinema sevlerin karşısına çıktı.

Dünya prömiyerini 70.
Undine’den sonra ne yapacağı merak mevzusu olan rejisör, hiç zaman kaybetmeden yeni filmi için hazırlıklara başladı.

Buna göre Christian Petzold, eşcinsel bir aşk hikâyesini mevzu alan The Red Sky filmini idareyecek.

Christian Petzold, Yeni Filmi The Red Sky İçin Hazırlıklara Başladı

The Red Sky

Undine’nin 58.
Bu senenin başında koronavirüs testi neticeyi pozitif çıkan rejisör, pandemi süreci bittikten sonra filmi sürükleyebileceğini belirtti:

“The Red Sky bir sonraki filmimim ismi ancak filmi salgın ortadan kalktığında hakikate dönüştüreceğim, daha evvel değil. Film, aynı zamanda aşk, öpüşmek ve eşcinsel sevgiyle de alakalı. Vücutları bakmak istiyorum vb. Bunu maskelerle yapamıyorum ve bu surattan gerçekten yapmak istiyorum.”

Ayrıca Petzold, distopik bir film üzerinde çalışmayı düşündüğünü ancak COVID-19 tecrübeyi sırasında bu kararından vazgeçtiğini açıkladı.
Gelecekte küratörlüğünü yapacağı programlar hazırlamayı umduğunu da açıkladı. Bütün de bu nedenden dolayı küratörlük istikameti olmadığı için Amazon ve Netflix’ten nefret ettiğini dile getirdi. Hatta bu platformlarda müddet geçirmenin başını ağrıttığını da sözlerine ilave etti.

Merakla gözlediğimiz The Red Sky’la alakalı yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz. Christian Petzold’un asıllaştırdığı sual-yanıt aktivitesinin kaydını ise buradan dinleyebilirsiniz.

Kaynak: The Film Stage 

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu