Magazin

CENGİZ SEMERCİOĞLU, CEM YILMAZ’DAN BÖYLE ÖZÜR DİLEDİ!..

İşte Cengiz Semercioğlu'nun yazısından bir bölüm…

Cem Yılmaz haklı beyler!
Cem Yılmaz’a “İkimizin Yerine” galasında “Aşka inanır mısınız?” diye sorulduğu, Cem’in de buna “Ateş Et ve Unut” şarkısıyla yanıt verdiği haber oldu gazetelere.

Bütün gazetelerde ve internet sitelerinde böyleydi haber. Bir tek Kelebek haberi öyle vermedi. Biz gala haberini başka bir yerden gördük. Olayın üzerinden iki gün geçtikten sonra, dün, Cem Yılmaz’ın bu açıklamasını eleştiren bir yazı yazdım. Gazetelerde, televizyonlarda haber “Ebru’yla ilişkisi için ‘ateş et ve unut’ dedi” şeklinde yer aldığı ve Cem Yılmaz’dan konuyla ilgili bir yalanlama gelmediği için…

Cem Yılmaz’ı kadınlara haksızlık yaptığı için sert şekilde eleştirdim. Cem de dün Twitter’dan yanıt verdi bana. “Haber uydurmadır, zorlamadır. Kendi zorlama haberine, yorumları ile bir de köşe yazısı aradan çıkarmış hazret” dedi. Bunun üzerine Cem Yılmaz’ın galadaki konuşmasının ham görüntülerini buldurdum. Adam haklı beyler… Cem Yılmaz “Ateş Et ve Unut” şarkısını, “Aşka inanır mısınız?” sorusu üzerine mırıldanmıyor.

Yeni filminde Mustafa Sandal’ın oynayıp oynamayacağı konuşulurken, Ozan Güven’in de lafa girmesiyle söz Mustafa’nın şarkılarına geliyor. Cem Yılmaz, Mustafa’nın şarkılarını kastederek “Boşu yok onun” diyor ve “Ateş Et ve Unut”u mırıldanıyor. “Aşka inanır mısın?” sorusu bu muhabbetin çok sonrasında geliyor. Ama biz günlerdir gazetelerde, internette, televizyonda Cem Yılmaz’ın Ebru Şallı’yla ilişkisi için “Ateş et ve unut” dediğini okuyoruz, izliyoruz. Ben de montajlanmış görüntülerden, Kelebek dışında bütün gazetelerde çıkan haberlerden yola çıkarak dünkü yazıyı yazdım. Keşke Cem, ilk gün çıkıp bunu yalanlasaydı da herkes gerçeği öğrenseydi. Ben de dünkü yazıyı yazmamış olsaydım… Muhabirler herkesin gözü önündeki bir olayı nasıl yazı işleri masasına çarpıtarak aktarıyor, inanın ben de şaşırıyorum. Sadece okurları değil, sayfaları yapan editörleri ve benim gibi olayı gerçek sanan yazarları da yanıltıyorlar. Bu yüzden magazin basınının Cem Yılmaz’a büyük bir özür borcu var. Ben kendi üzerime düşeni yapıyor, özür diliyorum. Ben bu tartışmada en çok Cem Yılmaz’ın “Ben bu arkadaşların resmettiği gibi değilim” sözünü sevdim. Biz de inanmadığımız için bu kadar kızmıştık zaten Cem… (Cengiz Semercioğlu-Hürriyet)

İlgili Haberler

Başa dön tuşu