Kültür ve Sanat

Cem Yılmaz’dan Organize İşler: Sazan Sarmalı açıklaması

Geçtiğimiz akşam sevgilisi Defne Samyeli ile birlikte bir alışveriş merkezinde görüntülenen Cem Yılmaz Yılmaz Erdoğan’ın çok konuşulan ve hala konuşulmaya devam edilen filmi Organize İşler: Sazan Sarmalı’nın Netflix’de yayınlanması konusunda oldukça şaşırdığını söyledi.

Ünlü komedyen önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Karaokmik filminin Netflix’te yayınlanmayacağını sadece sinema salonlarında gösterime gireceğini belirtti. Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar gibi isimlerin sinema salonu işletmecileri ile yaşadıkları kriz sonrası film vizyon tarihleri ertelenmiş hatta konu meclis kürsüsüne kadar gitmişti. Olayın büyümesi sonrası yeni bir kanun çıkarak sinema salonu işletmecileri ve yapımcıları arasındaki pürüz geçici olarak da olsa düzeltilmişti. Pürüzlerin giderilmesi sonrasında Yılmaz Erdoğan sinemaseverler tarafından merakla beklenen Organize İşler: Sazan Sarmalı filmini vizyona sokmuş ve film beklentileri aşarak büyük bir patlama yapmıştı. Yılın gişe rekoru gibi bir çok rekoru alt üst eden filmin tartışmaları devam ediyor.

Son olarak da Organize İşler: Sazan Sarmalı filmi dünyaca ünlü film izleme platformlarından biri olan Netflix’te yayınlanmaya başladı. Bu hareket film severleri oldukça memnun etse de yapımcılar ve sinema salonu işletmecileri arasında büyük bir tepki topladı. Ardı ardına  yapılan açıklamalar ve gösterilen tepkilere rağmen film Netflix üzerinden yayınlanmaya devam ediyor.

Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği üyeleri Organize İşler: Sazan Sarmalı filmi için geçtiğimiz günlerde olağan üstü bir toplantı gerçekleştirdi. Alınan karar sonucunda kendilerini zarara uğrattığı gerekçesiyle filmin yapımcısı BKM başta olmak üzere dağıtımcısı CJ Entertainment’a dava açıldı.

Etiketler

Ahmet Ulus

İletişim: aulus@magazinn.com Magazinn.com Editörü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı