Cem Yılmaz Yeni Projesini Açıkladı..

Takip Et:
Cem Yılmaz Yeni Projesini Açıkladı..
Cem Yılmaz Yeni Projesini Açıkladı..

Gazeteci, köşe yazarı ve sunucu Candaş Tolga Işık’ın hazırlayıp sunduğu ‘Az Evvel Konuştum’ programının son davetliyi akılda komedyen Cem Yılmaz, “Yeni Projem Var” sözleriyle takipçilerini heyecanlandırdı. Yeni projesinin bültenini yapan ünlü komedyen, özel yaşamına dair neler neler açıkladı. Tüm Ayrıntılar Haberimizde..

Cem Yılmaz ‘Biz Normal İnsanlarız’

Cem Yılmaz Yeni Projesini Açıkladı..

Akılda Komedyen Cem Yılmaz, Haber Evrensel’de Candaş Tolga Işık’ın hazırlayıp sunduğu “Az Evvel Konuştum” programına davetli oldu. Cem Yılmaz’ın dürüst açıklamalarından bazı satır başları ise şu biçimde;

“Şevket Çoruh Kavuğu Hak Ediyor”

  • ‘Kavuk neden bana verilmedi?’ diye hiç düşündüğünüz oldu mu?

“Bu mevzu gerçekten duygusal yaklaştığım bir mevzu.
Gençliğimden beri benim adım arada geçer, bu mevzuda benim fazla cüretkar olduğum varsayıldığı havalar da estirildi ama bu başka bir disiplin. Kültür sanat dünyasında böyle zincirlerin devam ettiği çok az şey var. Bu vakaya magazin tarafından bakmamak gerekiyor. Çanak çömleği patlatmamak gerekli. Ben galibiyetli bir komedyen olabilirim ama ben o dünyanın adamı değilim. Şevket Çoruh kavuğu hak ediyor……”

Cem Yılmaz kimdir?

“Makûs film ile iyi film arasında gerçekten kıl var.”

“Kaseti azıcık geri sarmak istiyorum.
Bu öykülerin çoğu daha öncekinden beri biriktirdiğim şeylerdi. Seyircinin, “bundan anca bu beklenir” dediği mesele beni çok donakaltıyor. Komedyenler bir noktaya kazanç bir tane de dram çakarlar biçiminde değerlendirmemek gerekli. Bu cins bir film yapmak istedim. Iyi bir şey yapmak zorunluluğunda değilsin. Makûs film ile iyi film arasında gerçekten kıl var…….

“Şu Anda Kenara Çekilip Acı Acı Gülmenin Bütün Zamanı…”

…….Bağlantı kaideleri, kuralları, bir bilginin bir değişiğine eriştirilebilmesi şu anda en güç zamanını yaşıyor.
Herkes muhatabına konuşmak zorunda. Bak çevreye şu anda herkes öyle. Şu anda kenara çekilip acı acı gülmenin bütün zamanı…”

“Işimi Çok Ciddi Sekteye Üğrattı.”

“Ağabeyim evde, varlığından haberdar olmadığı odalarını keşfetti. Böyle insanlar da var. Benim yaşamım zati pandemi. Her an yaşamın tepe taklak olma olasılığını bildiğim için beni fazla çarpmadı. Işimi çok ciddi sekteye uğrattı. 45 tane gösterim iptal oldu.
Home office’cefar çok mutlu. Tiyatro yapmaya çalışan dostlarımı düşünüyorum. Şimdi ismini anmakta bir beis yok.
Haluk Bilginer, Çağlar Çorumlu benim tanıdığım bildiğim insanlar. Geçen günkü beyanatını bakınca çok üzüldüm. Bununla alakalı benim bir şey yapmam gerekli diye düşündüm. Çok değerli insanlar bunlar. Onlar için bir oyun oynayabilirim. O tiyatroya bir kazanç elde etmeye çalışırım. Bugün ama hoş bir şey açıklandı.
Bu bir cümbüş sektörü değil. Mesela konser sadece eğlenmek için değildir. Acı anlarda ilk konserlerin iptal edilmesi vicdanımda bir yere oturmuyor. Cenaze evinde müzik çalmak gibi anlaşılmaması gerekiyor.”

“Her yaptığın Harikulade Olması Gerekli” Demek İstiyorlar”

“Çok geniş bir yelpazede bana tepkin var. Adam mesela başkalarının yazdığı filmlerde harika diyor. Şunu demek istiyorlar benim beğenenlerim, “Her yaptığın harikulade olması gerekli” Benim böyle bir ehliyetim yok ki.
Geçen hafta pandemiden dolayı Pek Yakında filmine denk geldim. Çok mutlulukla izledim. Çok hoş bir film. Daha aşırısı benim elimden gelmiyor. 25 yıldır kapalı gişe oynuyorum. Bununla ilgili hiçbir şey dinlemedim şu zamana kadar. Milli medyada benimle alakalı dinlediğim en sık şey: Ateş püskürdü. Bu kısmını gerçekten çözemedim. Artık bunun anlaşılması gerekli. Bu bir şaka. Tıpkı Zafer ağabeyin geçen gün eşiyle bir yemek yemesi gibi.”

“Dünyadaki Sorunları Çözenler Hep Rakamsalcı.”

“Neye inanacağımızı afalladık.
Komplo kuramının varlığından haberdar olmak bize neyi getiriyor, neyi çözüyoruz? “5G geliyor, hepimize yonga takacaklar” diyor. Tamam. Ne yapacağız peki şimdi? Tekerleği bulan adam mesela bir anlamda rakamsalcıydı. Adam tekerleği tespit ediyor, sözelci, “Nereye gidiyorsun ya” diyor. Sözelcilere kalsak yanmıştık. Şu an bak dünyadaki sorunlara, çözenler hep rakamsalcı…….

……Bir sözelci olarak şuradan kendimi kurtarmaya çalışıyorum.
Yeni bir şey açıklamak çok güç. Şu anda devir, çanak çömlek patladı devri. Bırak bir insanı, topluca bir cemiyetin kaldıramayacağı data dolaşıyor.”

“Biz Bağışıklığı Resim Sürükleterek Kazandık”

“Ben yazlık evime gitmek istedim. Yolda maske hakimiyeti yapıyorlar. Jandarma dostlar diyor ki “Maskeyi çıkarıp resim sürükletsek ne hoş olur”. E şimdi nasıl kıracaksın. Biz bağışıklığı resim sürükleterek kazandık.
Ben bunu günbegün yaşıyorum. Mesela diyoruz ki ‘Şahıslar ehemmiyetli değildir. Müesseseler ehemmiyetlidir.’ Bunu uygulayan var mı? Bilgi çağı diyoruz ya bilgi çağının bitişi böyle bir şey işte. ‘öğreniyoruz da ne oluyor?’ çağı. Doktorlar, sıhhat dünyasındaki meseleler. Bu bugüne has bir şey değil. Bu sadece sansasyonel hale geliyor.”

“Süratli Bir Dizi Projesi Yapmak İstiyorum”

“Acun Ilıcalı’nın dijital platformunda bir şey yapacaktık ama başka bir deyişle ben başka bir şeyle uyuştum sanırım.
Evrensellerle gayret edebilecek bir iki tane dijital platform var. Onların yaptıklarını desteklemek gerekli. Benim bir projem var. Ben süratli bir dizi projesi yapmak istiyorum. Erşan Kuneri’nin yaşamından bir kesit. Önümüzdeki 6 aylık süreçte çalışmalara başlayacağız. Dijital bir platforma yapacağım bunu…..”

 

.