Cem Yılmaz: Su gibi sızmak ve küsmemek lazım!

Cem Yılmaz, Malatya Film Festivali kapsamında bir söyleşiye katılıp "Malatya'ya taşınıyorum" diye espri yaptı...

Türkiye’nin en sevilen komedyenlerinin başında gelen Cem Yılmaz, Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen söyleşiye katıldı. Yılmaz, Malatyalı gençlere “Bir şey üretmek için su gibi sızmak ve küsmemek lazım” diyerek nasihatlerde bulundu.

Festivalde ‘Arif v 216’ filminin gösterimi yoğun ilgi gördü. Film gösteriminin ardından Cem Yılmaz bir söyleşi de gerçekleştirdi.

Ünlü komedyen seyircilerden gelen bir soru üzerine sinemayla ilgilenen gençlere şu tavsiyelerde bulundu:

“Dünyanın her yerinde bir şey dünya standartlarında yapılabilir. Bununla ilgili hiçbir derdimiz yok. Bugün Malatya’daki bir genç kardeşimin kendi telefonuyla çekeceği bir hikâye dünyadaki herkesi ilgilendirebilir. Buna hiç kimse mani olamaz. Güzel ve değerli şeyler dünyanın her yerinde değerlidir. Yeter ki kafamızda bazı kalıplar olmasın. Yirmi yıl öncesine kadar sahip olmadığımız birçok imkâna sahibiz şu anda.

Üreten insanın en büyük özelliği küsmemesi, başka bir yol bulması olmalı. Su gibi sızmak lazım yani. Arkamızda kimse yok dememek lazım. Benim de arkamda kimse yok ki! Ben de boş bir A4 kâğıdıyla başlıyorum yazmaya. Acaba bunu kim beğenecek, kim buna para yatıracak diye düşünmüyorum. Yani biraz mücadele lazım. Tutku meselesi bu neticede.”

Söyleşi sonunda Malatya Girişim Kurulu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Kauçuk, Cem Yılmaz’a kayısı hediye etti. Yılmaz’ın tören sonunda ‘Malatya’ya taşınıyorum’ şeklinde yaptığı şaka salonda kahkahalarla ve alkışlarla karşılandı.

Yılmaz ayrıca yeni düzenlediği stand-up gösterisiyle Malatya’ya tekrar geleceğinin sözünü de verdi.