Kültür ve Sanat

Cary Fukunaga, Masters of the Air Dizisinde Yönetmen Koltuğuna Oturacak

Son olarak No Time to Die’ı idareyen Cary Fukunaga, Band of Brothers ve The Pacific’i hazırlayan takımın II. Dünya Savaşı sırasında geçen hikâyeler anlatmaya devam ettiği Masters of the Air dizisinde rejisör koltuğuna oturacak.

II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa’da görevlendirilen Amerikan askerlerinin hikâyesini anlatan ve gelmiş geçmişlerin en iyi dizileri arasında gösterilen Kardeşler Ekibi – Band of Brothers‘ın yaratıcıları ve yapımcıları, seneler sonra bir öbür II.
Dünya Savaşı temalı mini dizi serisinin üçüncü parçası olan Masters of the Air, geçen sene Apple TV+‘tan ilk sezon onayı almıştı. Apple TV+’ın yeşil ışık yakmasının ardından yavaş yavaş şekillenmeye başlayan dizide rejisör koltuğuna oturacak ilk ad belirli oldu.


Sin nombre ve Jane Eyre filmleriyle noktaya değindikten sonra True Detective’in ilk sezonunda ortaya koyduğu etkileyici işle ismini geniş kitlelere duyuran Cary Fukunaga, 10 kısımdan oluşan dizinin ilk üç kısmını idareyecek.
Miller‘ın Masters of the Air: America’s Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany isimli kitabından adapte edilen mini dizi, uzun zamandır hazırlık düzeyindeydi. Band of Brothers ve The Pacific’in de yapımcıları olan Steven Spielberg ile Tom Hanks‘in yapımcılığını üstlendiği ve hazırlanmasına önayak olduğu dizi, ilk olarak HBO çatısı altında hazırlanmaya başlamıştı. Band of Brothers ve The Pacific’in de yayıncısı olan HBO 2013 senesinde projenin haklarını satın almış, ancak bir vakit devam eden hazırlık sürecinin ardından proje rafa kaldırılmıştı.
Kamera ardında ehemmiyetli adları bir araya getiren dizi için hiçbir giderden sakınmayan Apple’ın 10 kısımdan oluşan dizi için 200 milyon dolar bütçe ayırdığı belirtiliyor.

Savaşı Hitler’in kapısına taşıyan Amerikan kaptanlarının ve havacıların hikâyesini anlatacak olan dizinin senaryosunu Band of Brothers’ın senaryocularından Graham Yost ve John Orloff kaleme alıyor.

Cary Fukunaga’nın dâhil olmasıyla daha da coşku verici bir hâl alan Masters of the Air’in ne zaman ekrana geleceği şimdilik meçhullüğünü gözetiyor.

Kaynak: Deadline

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu