Cannes Film Festivali, 27-29 Ekim’de Fiziki Gösterimlerin Yapıldığı Özel Bir Etkinlik Düzenleyecek

Takip Et:
Cannes Film Festivali, 27-29 Ekim’de Fiziki Gösterimlerin Yapıldığı Özel Bir Etkinlik Düzenleyecek
Cannes Film Festivali, 27-29 Ekim’de Fiziki Gösterimlerin Yapıldığı Özel Bir Etkinlik Düzenleyecek

Cannes Film Şenliği, 27-29 Ekim’de özel bir aktivite tertip edecek. Bu üç günlük aktivitede Cannes 2020 seçkisinden dört film ve şenliğin kısalarının fiziki gösterimi reelleşecek.

12-23 Mayıs tarihleri arasında tertip edilmesi planlanan 73. Cannes Film Şenliği koronavirüs salgını sebebiyle iptal edilmiş olsa da, Cannes kenti bu sene de şenlik kapsamında reelleşecek fiziki gösterimlere ev sahipliği yapacak.

Andıracağınız üzere, iptal edilmeden evvel Cannes Film Şenliği’nde gösterilmesi tasarlanan 56 film, Cannes 2020 seçkisinde bir araya getirilmiş, bu filmlerin Cannes 2020 etiketiyle güz aylarında tertip edilecek şenliklerde gösterileceği açıklanmıştı.
Été 85, Druk, True Mothers, Ammonite, Falling gibi merakla beklenen filmler Cannes 2020 etiketiyle Toronto, New York, San Sebastian gibi filmlerde sinema sevler ile buluştu.

Ancak Fransa’da da artık hakimiyetli normalleşme sürecine geçilmiş olması, Cannes Film Şenliği’nin başka kentlerde yapılan gösterimlerle kanaat etmeyip, kentte de bir “mini şenlik” tertip etmesine imkân sağladı. Cannes Film Şenliği, 27-29 Ekim tarihleri arasında üç günlük özel bir aktivite tertip edecek.
Cannes Film Şenliği, 11-21 Mayıs 2021 Tarihleri Arasında Tertip Edilecek

27-29 Ekim tarihleri arasında Cannes’da fiziki gösterimleri yapılacak olan bu dört film; Emmanuel Courcol imzalı The Big Hit, Bruno Podalydès imzalı French Tech, Naomi Kawase’nin son filmi True Mothers ve San Sebastian Film Şenliği’nde büyük mükâfatı kazanan Dea Kulumbegashvili imzalı Beginning olacak.
Aktivitede şenliğin kısa film jürisi de yer alacak ve en iyi kısa filme verilen Altın Palmiye bu aktivite kapsamında verilecek.

Cannes Belediye Başkanı David Lisnard, Cannes Film Şenliği’nin tertip ettiği bu özel aktivitenin, kentin büyük hasar bakan aktivite sektörü için savaştığının bir simgeyi olacağını açıkladı.

Öte yandan 2021’in Cannes Film Şenliği için de hazırlıklar başladı. 74. Cannes Film Şenliği’nin 11-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında tertip edileceği açıklandı.

Kaynak: ScreenDaily

.