Kültür ve Sanat

Candyman yayın tarihi belli oldu

1992 yapımı Candyman filminin devamı niteliğinde olacak film, bu zamana kadar birçok kez ertelenmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs yüzünden film, 2021 yılında belirsiz bir tarihe ertelenmişti.

Filmin vizyon tarihi kesinleşti. Film, 21 Ağustos 2021 tarihinde izleyici ile buluşacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Tony Todd‘un yanı sıra “Aquaman“, “First Match”, “The Greatest Showman” gibi yapımlardan tanıdığımız Yahya Abdul-Mateen II; “If Beale Street Could Talk” filmiyle karşımıza çıkan Teyonah Parris gibi isimler bulunuyor.

candyman

“Candyman” konusu

Film, Şikago’da yaşanan bir kent efsanesini araştıran genç bir adamın hikâyesini anlatıyor. Ancak onun ortaya çıkması pek de iyi şeylere yol açmaz. Bir üniversitede yerel efsaneler üzerine tez çalışması yapan genç bir adam, eski bir batıl inanç haline gelen Candyman’i araştırmaya karar verir. Çevresindeki insanlar, ona bu konuyu araştırmaması için uyarılarda bulunsa da o, söylenilenleri umursamayarak işe koyulur. Korkulacak bir şey olmadığını herkese kanıtlamak isteyen genç adam, ayna karşısına geçerek yasaklı ismi beş kez telaffuz eder. Bu andan itibaren yaşananlar ise hiç de genç adamın düşündüğü gibi olmaz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu