CANAN KARATAY’A ÖDÜL TÖRENİNDE BÜYÜK TEPKİ

18. Yıl İnternet Medyası Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde ödüller sahipleriyle buluştu. Gecede “Kadına Şiddete ve Çocuk İstismarına ‘Dur’ De, Yapma” sosyal sorumluluk projesiyle birlikte  “Her Ses Bir Nefes” projesinin karma fotoğraf sergisi de yer aldı. 
 
Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay, “Türkiye’nin En Güvenilir Hekimi” ödülünü aldıktan sonra konuşmasında  Müjdat Gezen'e atıfta bulunarak "Müjdat Bey, 'Mustafa Kemal döneminde yoktu' dedi, bugün kadınlarımıza uygulanan tüm bu şiddet, Babil kralı Hammurabi'nin kanunlarından bu yana vardır. Hammurabi'nin kanunların göre tecavüze uğrayan kadınlar ve onun kız kardeşleri Fırat nehrine atılırdı. Tecavüz eden erkek ise öldürülmez başka bir yere sürülürdü. Tıpkı bugün olduğu gibi. Suçsuz kadınları öldürüyor erkekleri ödüllendiriyoruz adeta” dedi. 
 
Konuşmasını yaptığı sırada bir erkek davetlinin sözünü kesmek istediği ve sözlerine itiraz etmesi büyük tepki topladı. Karatay’ın bu duruma tepki göstermesi salonda da büyük tepkiye yol açtı.
 
Konu hakkında konuşması devam ederken izleyicilerden biri "Siz Müjdat Beyi protesto ediyorsanız ben de sizi protesto ediyorum" diyerek Karatay'ın konuşmasını kesmeye çalıştı. Davetli bir süre sonra salondan apar topar çıkartıldı.
 
Müjdat Gezen yaptığı konuşmada “Atatürk zamanında kadına şiddet ve çocuk istismarı yoktu” demişti.