Magazin

ÇAĞLA ŞIKEL’E HAKARETE 1500 TL CEZA!

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre manken ve sunucu Çağla Şıkel, sosyal medyadan kendisine hakaret eden kimliği belirsiz şahsı savcılığa şikayet ederek, küfür ve hakaret eden bu kişinin kendisini aşağılayarak, şeref ve saygınlığını rencide ettiğini söylemişti.

IP NUMARALARIYLA BULUNDU

Şikel'in şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada mesajları gönderen IP numaralarıyla bulunmuş ve maili atan kişinin 22 yaşındaki Nesrin Y. olduğu tespit edilmişti. İfadesine başvurulan Nesrin Y., sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu ancak mesajı kendisinin yazmadığını iddia etmişti.

2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Nesrin Y., geçtiğimiz günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Tutuksuz yargılanan Nesrin Y. mesajları kendisinin atmadığını ileri sürerek , "O ifadeler Twitter hesabımdan yazılmış, ben yazmadım. Mesajları hemen sildim. Pişmanım" dedi. Mahkeme, Nesrin Y.'ye hakaret suçundan toplam 75 gün adli para cezası verdi. Ardından cezayı günlüğü 20 TL'den 1500 TL adli para cezasına çevirerek hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Mahkeme, Nesrin Y.'nin 5 yıl boyunca denetimde tutulmasına karar verdi. 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu