Çağatay Ulusoy’dan bir ilk!

Çağatay Uusoy kariyerinde ilk kez uluslararası bir ödül töreninde ödül aldı...

Takip Et:

Son dönemin yıldızı en çok parlayan oyuncularından olan Çağatay Ulusoy, CQ Ortadoğu’nun ödül töreninde ‘Yılın Televizyon Yıldızı’ seçildi. Kariyerinde ilk kez uluslararası bir ödül alan 29 yaşındaki oyuncu, 12 kişinin ödüllendirildiği gecede hem davetliler hem de basın tarafından dünya yıldızı gibi karşılandı. Netflix’in ilk Türk yapımı olan ‘Hakan Muhafız’da başrol oynayan Çağatay Ulusoy, bu sayede bütün dünyada tanınmaya başlanmıştı. Ödülünü alırken yaptığı konuşmada gururlu olduğunu dile getiren Ulusoy, Türk dizilerinin dünyadaki yerinin çok önemli olduğundan bahsetti. Yakışıklı oyuncu, konuşmasının ardından büyük alkış aldı. Daha önce Engin Altan Düzyatan, Barış Arduç ve Can Yaman gibi oyuncular da benzer ödül törenlerinde ödüllendirilmişti.

ARAPLARIN TÜRK OYUNCULARA BÜYÜK HAYRANLIĞI

Türk dizilerinin yurtdışına satılmaya başlamasının ardından Türk oyuncuların popülaritesi de dünya genelinde artmıştı. Özellikle Arap ülkelerinde çok sevilen oyuncularımız, bu ülkelere özel davetlere katılmak üzere gitmeye başlamıştı. Burak Özçivit, geçtiğimiz yıl 80 kadınla yemek yemiş ve bir serveti kasasına koyarak ülkeye dönmüştü. Önceki günlerde Çağatay Ulusoy’un da benzer bir teklif aldığı haberleri yayıldı. İddiaya göre; Çağatay Ulusoy, kadın hayranlarıyla buluşacağı yemek teklifini kabul ederse 2 milyon lira kazanacak.

Adını Feriha Koydum isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başlayan ve ilk projesinde Hazal Kaya ile başrol oynayan Çağatay Ulusoy, daha sonra Medcezir dizisinde yer aldı. Yakışıklı oyuncu buradaki partneri Serenay Sarıkaya ile dizinin yayınlandığı dönemde birliktelik yaşamıştı. Ulusoy, televizyonda son olarak İçerde dizisinde yer almıştı. Oyuncu burada Sarp karakterine hayat vermiş ve ardından Netflix’te yayınlanan Hakan Muhafız’da oynamaya başlamıştı.