Burcu Kara’dan Fahriye Evcen’e destek! “Birkaç ay sonra bambaşka olacak!”

Doğum sonrası aldığı kilolarla eleştiri oklarının hedefi haline gelen Fahriye Evcen'e bir destek açıklaması da kendisi gibi oyuncu ve anne olan Burcu Kara'dan geldi...

Takip Et:

Oyuncu Burcu Kara, bugün Magazinn.com objektifi tarafından bir alışveriş merkezinde görüntülendi. “En bitkin halimle yakaladınız beni” diyen Kara, son günlerin en çok konuşulan konularından olan Fahriye Evcen’in kilolu fotoğraflarına gelen ağır eleştirileri yorumladı. “Bu tartışılacak bir şey değil, bu çok ayıp bir şey. Kimi kilo alır kimi almaz kimi az alır. Bu herkesin bünyesi ve bu dönemi nasıl yaşadığı ile alakalı. Ya da bir şeyi ben yerim kilo alırım, sen yersin almazsın.” şeklinde konuşan Burcu Kara, Fahriye Evcen’i kendisine benzetti. Ünlü oyuncu şu ifadeleri kullandı:

“BEN DE DOĞUMDAN SONRA KİLO ALDIM”

“Bir de ben doğumdan sonra kilo aldım, o da öyle almış olabilir. Emzirirken kilo aldım. Doğumdan iki hafta sonra benim hiç kilom kalmamıştı, hiç doğum yapmamış gibiydim. Fakat emzirme sürecinde çok fazla enerjiye ihtiyaç duyduğumuz için daha fazla yiyoruz. Ben o dönem kilo aldım, Fahriye’de de öyle olmuş olabilir. Ama  birkaç ay sonra bambaşka bir hale gelecek. Bir de 50 kilo alsa ne olur ki? O kilolar gider, önemli olan çocuğuyla şu an vakit geçirebilmesi. Umarım emziriyordur. Önemli olan bu süreci sağlıklı bir şekilde çocuğuna aktarabilmesi. Böyle bir şeyi konuşulması bile çok ayıp. Doğum yapmış hiç kimse konuşulmamalı.”

“YAŞAMADAN KONUŞMAYIN!”

“Fahriye Evcen’i en çok kadınlar eleştirdi, bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine Kara, ‘kadının kadına yaptığı şiddet’ görüşüne katıldığını söyleyerek ekledi: “Şiddetin kadını erkeği yok. İyi niyetin de kadını erkeği yok. Kadınlar erkeklere göre daha agresif. Ama yine de yaşamış olanlar böyle konuşmaz. Hiçbir konuda yaşamadan konuşmamak lazım. Bu da en hassas konulardan biri.”

“ALİ ÇINAR ÇOK AGRESİF”

Elindeki bıçak yarasının fasulye ayıklarken olduğunu söyleyen oyuncu, birkaç eksiğini alıp AVM’den çıkacağını “Eskisi gibi saatlerce alışveriş yapıp, vakit geçiremiyorum. Hem vaktim yok hem de çok canım istemiyor artık. Onun yerine başka şeyler yapmak beni daha çok tatmin ediyor.” sözleriyle anlattı.

Yönetmen Fırat Parlak ile mutlu bir evlilik sürdüren Burcu Kara, eşi ile birlikte seyahat edip yeni yerler görmeyi sevdiğini anlattı. 2 yaşındaki oğlu Ali Çınar’ın çok hareketli olduğunu belirten güzel oyuncu, “Ayrıca en agresif dönemi her şeye karşı, Beşiktaşlı değil ama yerden kaldıramıyoruz çocuğu. Her şeyi fırlatıyor, her şeye bağırıyor. ‘İstemiyorum’ diyor. Bu dönem kendini ispatlama ve ‘benim de bir karakterim var ben de bir bireyim’i kanıtlama dönemiymiş. Onun için gayet sakin kalmak gerekiyormuş.” dedi.

“BÜYÜYÜNCE ONA GÖSTERECEĞİM”

Magazin muhabirlerinin “Evde oğlunuzun sözü mü geçiyor?” sorusu üzerine ise Kara, “Evet bir süre öyle, büyüyünce göstereceğim ona.” diyerek espri yaptı. Oğlunun diş çıkardığı dönem ailecek çok zor günler geçirdiklerinden bahseden Burcu Kara, şunları söyledi:

“Çok kötü bir 10 gün geçirdik. Diş çıkarma dönemleri zaten çok zor ama dilinde de bir afta sebep olmuş o rahatsızlık zaten o dönemlerde de pek bir şey yeyip içemiyorlar. Dilinin acısından hiçbir şey yeyip içememeye başladı. Acıktıkça daha çok agresifleşmeye başladı. Bağışıklığının düştüğü dönem bir de pişik oldu. Daha sonra o pişik de alerjiye çevrildi. Çocuk evde sürekli çırılçıplak geziyor. Hiçbir şey yiyemiyor ve aç. Sürekli bağırıp çağırıp ağlayan bir çocuk. Bizde hemen ilaç kullanalım kafasında ebeveynler değiliz. Birkaç gün kontrol ettik daha sonra mecburen başladık. Biraz öyle düzeldi ama biz çok kötü bir dönem geçirdik.”